Americké úrady identifikovali ďalšiu obeť útokov z 11. septembra

SvetSpravodajstvo

Jej telesné pozostatky našli na mieste zničených budov Svetového obchodného centra.

Po takmer osemnástich rokoch sa americkým úradom podarilo identifikovať ďalšiu z obetí teroristických útokov z 11. septembra 2001. Ako informoval úrad súdneho lekára v New Yorku, je to v poradí 1643.obeť útokov, u ktorej sa podarilo určiť totožnosť. Z celkového počtu 2753 obetí je ešte stále približne 40 percent neidentifikovaných, a teda oficiálne považovaných za nezvestných.

Telesné pozostatky najnovšie identifikovanej obete našli na mieste zničených budov Svetového obchodného centra (WTC). Jej totožnosť bola potvrdená na základe vzoriek DNA. K ostatnej úspešnej identifikácii obete z WTC došlo v júli minulého roka.

Foto
Útok na WTC / TASR

Na ciele v Spojených štátoch 11. septembra 2001 zaútočilo 19 islamistov z teroristickej siete al-Káida v štyroch unesených dopravných lietadlách. Dva stroje narazili do budov WTC, tretie do Pentagónu pri Washingtone a štvrté sa zrútilo v štáte Pensylvánia. 

Pri útokoch zomrelo takmer tritisíc ľudí z 93 krajín sveta, pričom sa zranilo ďalších približne šesťtisíc osôb. Vek obetí sa pohybuje v rozmedzí od dvoch do 85 rokov. Približne 75 až 80 percent z nich tvoria muži. O život prišlo aj približne štyristo hasičov a policajtov, ktorí sa zúčastnili na zásahoch bezprostredne po útokoch.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre