Argentína chce preveriť funkčnosť systému VAR počas semifinále Copa America

SvetŠport

„Albicelestes“ skončili pred bránami finále Copa America, keď v noci na stredu podľahli Brazílii 2:0. Samotní hráči a tréneri na čele s hviezdnym Lionelom Messim kritizovali po skončení zápasu výkon hlavného rozhodcu Roddyho Zambrana. Ekvádorčan v sporných prípadoch nekonzultoval situáciu s VAR. Systém bol údajne nefunkčný.

Foto
Hráči Argentíny a Brazílie po semifinálovom dueli / TASR

Opakované zábery napokon preukázali, že hosťom mohli byť odopreté dve jedenástky. Práve systém videorozhodcu VAR (video assistant referee) mohol sporné momenty vyriešiť, hlavný arbiter Zambrano však túto možnosť nevyužil. Podľa brazílskych médií funkčnosť VAR narušila ochranka prezidenta Jaira Bolsonara. Vysielačky bezpečnostných zložiek mohli zabrániť komunikácii medzi rozhodcom a operátormi VAR.

Argentínska futbalová asociácia sa dožaduje spravodlivosti a požiadala o prehodnotenie tejto verzie firmu prevádzkujúcu systém VAR. „Sme veľmi znepokojení správami, ktoré sa objavili v správach a na internete. Tie hovorili o rušení signálu medzi operačnou miestnosťou a rozhodcami na ihrisku," uvádza sa v komuniké podpísanom aj šéfom rozhodcov AFA Federicom Beligoyom.

Argentína zabojuje po neúspechu v semifinále o bronz. Zápas proti Čile je naplánovaný na sobotu (6. júla) o 21:00 hod. Finále medzi Brazíliou a Peru sa odohrá v nedeľu (7. júla) o 22:00 hod.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre