Banskú Bystricu od zisku titulu delí už len jedno víťazstvo

SlovenskoŠport

Nad Nitrou triumfovali suverénne 7:3.

Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica v dnešnom (13.4.) finálovom stretnutí Tipsport ligy triumfovali nad hráčmi HK Nitra 7:3. Barani vedú vo finálovej sérii 3:0. Od prvenstva ich delí už len jedno víťazstvo, ktoré môžu dosiahnuť zajtra (14.4.) v Nitre. Banská Bystrica predlžila svoju víťaznú šnúru s Nitrou už na 17 zápasov.

Napriek tomu, že v úvode duelu ťahala za dlhší koniec Nitra, v 9. minúte sa strelecky presadil bystrický hráč Guillaume Asselin. Súperi vyrovnali už v 12. minúte, a to zásluhou Matúša Raisa v presilovej hre. O ďalšie tri minúty si išiel na trestnú lavicu sadnúť domáci obranca Kenney Morrison a v následnej početnej prevahe vrátil baranom vedenie Brock Higgs. V druhej tretine sa po akcii Morrisona presadil Erik Čaládi a v 23. minúte vyrovnal na 2:2.

O celkovom víťazovi sa rozhodne možno už zajtra / TASR

Bystričania však spustili gólovú vlnu na Nitrančanov, pričom za 202 sekúnd strelili až tri góly. V 27. minúte sa strelecky presadil Eric Selleck, ktorý využil kolíziu gólmana Nitry s hosťujúcim útočníkom Éricom Faillom. Rozhodcovia vylúčili obrancu Branislava Mezeia, čo využil Asselin. Po 21 sekundách pridal do bránky presný zásah aj Karol Sloboda. Po výmene brankárov skórovala Nitra, čím sa strelecky presadil Marek Slovák. Ten uzavrel druhú tretinu, ktorá skončila za stavu 5:3 pre Bystricu. V tretej dvadsaťminútovke pridali presné zásahy ešte Jordon Southorn a Patrik Lamper, ktorí spečatili triumf hosťov.

„Banská Bystrica bola dnes efektívna, využila svoje šance, dala viac gólov a zvíťazila. Do zajtrajšieho zápasu pôjdeme s cieľom zvíťaziť, rovnako ako do každého iného. Na tom sa nič nemení, bez ohľadu na stav série. Chcel by som pochváliť dnešné publikum, fanúšikovia boli úžasní,“ uviedol asistent trénera Nitry Andrej Kmeč.

Zápas zhodnotil aj hlavný tréner Banskej Bystrice Dan Ceman: „Toto bol náš zatiaľ najlepší zápas vo finálovej sérii. Odohrali sme ho veľmi dobre, okrem časti, kedy sme sa dostali do vedenia 5:2 a mysleli sme si, že už je rozhodnuté. Inak to bolo excelentné, boli sme veľmi efektívni. Hovorí sa, že rozhodujúci zápas série je ten najťažší, je mi jasné, že nás v ďalšom zápase nečaká nič jednoduché.“