Briti sa zachránili v A - kategórii MS, poslednými štvrťfinalistami sú Švédi

SlovenskoArchívMS 2019

Švédsko - Lotyšsko 5:4 v B-skupine, Švédi tvrdo vydreli postup.

Hokejisti Francúzska prehrali vo svojom záverečnom zápase A-skupiny MS s Veľkou Britániou 3:4 po predĺžení a po 12 rokoch vypadli z elitnej kategórie. Briti lepšie zvládli priamy súboj o záchranu, v ktorom prehrávali už 0:3. Dokázali však vyrovnať na 3:3 a v predĺžení rozhodol o ich záchrane Ben Davies.

Francúzi tak prehrali v Košiciach všetkých sedem zápasov, Briti si vybojovali iba jednu výhru, no v tom najdôležitejšom súboji.

Švédski hokejisti vyhrali nad Lotyšskom 5:4 a skompletizovali osmičku štvrťfinalistov. V bratislavskej B-skupine sa s výborne hrajúcimi Lotyšmi riadne natrápili, chlieb zápasu aj so šťastím zlomili v tretej tretine väčšie individuality obhajcov titulu a v závere mali aj kus šťastia.

V prípade víťazstva v utorňajšom šlágri proti Rusku sa môže Švédsko vyšvihnúť na čelo tabuľky ale aj skončiť na druhom či treťom mieste. Ak by Švédi prehrali, mohli by dokonca skončiť aj na 4. mieste a stretnúť sa tak vo štvrtkovej vyraďovačke s víťazom košickej A-skupiny.

Lotyši sa na druhý deň o 16.15 stretnú s Nórskom o 5. miesto v skupine, Švédi budú hrať v záverečnom šlágri základnej časti o 20.15 proti Rusom.