Britská vláda zverejnila zoznam najbláznivejších telefonátov

SlovenskoZaujímavosti

Telefonát na veľvyslanectvo je možné využiť iba v prípade núdze.

Ministerstvo zahraničných vecí vo Veľkej Británii dnes (30.12.) zverejnilo zoznam najbláznivejších telefonátov, s ktorými sa v roku 2018 občania počas pobytov v zahraničí obracali na britské veľvyslanectvá v jednotlivých krajinách. Cieľom ich zverejnenia je upovedomenie Britov, že sa môžu obracať na zastúpenia svojej krajiny v zahraničí v prípade núdze. Túto možnosť by mali využívať iba v nevyhnutných prípadoch.

Za celý rok 2018 na britských veľvyslanectvách a konzulátoch po svete zaznamenali spolu viac ako 330-tisíc telefonátov britských občanov. Rozrušený Angličan sa snažil od pracovníkov veľvyslanectva v Holandsku zistiť, kto hral v hlavných úlohách filmu Statočné srdce. Ďalší občan na britskom veľvyslanectve telefonicky zisťoval, kto vypadol v aktuálnom kole televíznej súťaže Strictly Come Dancing, ktorú si večer nevedel naladiť na hotelovom televíznom prijímači.

Foto
Britské veľvyslanectvo v Berlíne / TASR

Občania sa na veľvyslanectvá obracajú aj so žiadosťami o pomoc pri zákazníckych sporoch v obchodoch, hoteloch či iných prevádzkach. Dovolenkár na Kanárskych ostrovoch požadoval, aby mu britské zastúpenie zariadilo presun do inej hotelovej izby, pretože do tej, v ktorej práve bol, vtrhla mačka. Muž od pracovníkov veľvyslanectva v thajskom meste Bangkok požadoval, aby vysvetlili majiteľovi masážneho salónu, v ktorom zaspal, že za masáž počas spánku nie je nutné platiť. Angličan od britského veľvyslanectva v Ríme zisťoval, či by mu jeho pracovníci vedeli zorganizovať svadbu, odporučiť kvetinovú výzdobu a tiež tesne po svadbe dohodnúť audienciu u pápeža. Občania na ambasáde v Kuvajte ponúkali na predaj šteniatka, pýtali si zoznam Argentínčaniek súcich na vydaj alebo zisťovali, či v Poľsku žijú upíri.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre