Cesty a chodníky vo viacerých košických mestských častiach prejdú rekonštrukciou

KošiceSpravodajstvo

Opravia sa aj schodiská, výtlky a prepady.

Budúci týždeň sa v Košiciach opätovne začne so súvislými opravami ciest a chodníkov. Projekt bol vyčíslený na viac ako tri milióny eur a bude financovaný z rozpočtu mesta.

Pôvodný zhotoviteľ začiatkom roka oznámil, že pri súčasných cenách nie je schopný pokračovať v zákazke za pôvodne vysúťažené ceny. Počas trvania dvojročnej rámcovej zmluvy stihol uskutočniť len približne štvrtinu z dohodnutého objemu objednaných prác. Mesto preto vo verejnej súťaži hľadalo nového dodávateľa, ktorý mal pokračovať so súvislými opravami.

Nový zhotoviteľ zrekonštruuje chodníky vo viacerých mestských častiach. Najrozsiahlejšie stavebné úpravy sa uskutočnia na Laboreckej, Žižkovej, Odborárskej, Berlínskej, Dvorkinovej a ďalších 10 uliciach v meste. Okrem toho sa vykonajú aj opravy schodísk, výtlkov a prepadov. Súčasťou prác sú aj výškové úpravy a doplnenie chýbajúcich mreží pri opravách odvodňovacích žľabov a kanálov.

Foto
Rekonštrukciou prejdú chodníky aj cesty vo viacerých mestských častiach / Mesto Košice

Spoločnosť bude pokračovať aj so súvislými opravami na uliciach Slobody a Ružínska, kde je potrebné dokončiť ešte poslednú časť rekonštrukcie a doplniť aj niektoré prepojenia. Takisto opraví aj nedostatky, ktoré zostali po pôvodnom zhotoviteľovi na chodníku na Južnej triede.

V meste prebiehajú aj práce na súvislej oprave piatich dôležitých dopravných tepien. Motoristi zatiaľ môžu využívať tri z nich a to kompletne zrekonštruovanú Čermeľskú cestu od štadióna Lokomotívy až po odbočku na Leteckú ulicu, Lomonosovu a Jaltskú ulicu. Do konca augusta by k nim mala pribudnúť aj zrekonštruovaná Pražská ulica a v septembri aj Trieda KVP.

Komentáre