Chára a Halák prispeli k bodu pre Bruins, Sekera sa vrátil po zranení

SvetŠport

Hokejisti Floridy zvíťazili na ľade New Yorku Rangers.

Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal štvrtú asistenciu v tejto sezóne NHL. Prispel k zisku bodu pre Boston, ktorý prehral v domácom zápase s Philadelphiou 2:3 po samostatných nájazdoch. V bránke Bruins chytil 27 z 29 striel ďalší Slovák Jaroslav Halák.

Winnipeg zdolal doma Dallas 3:2 po predĺžení. O víťazstve Jets rozhodol v 21. sekunde predĺženia Mark Scheifele. Bol to už jeho deviaty kariérny gól v predĺžení, čim vyrovnal klubový rekord Iľju Kovalčuka v tomto ukazovateli. Do zostavy Dallasu sa po štvorzápasovej absencii vrátil slovenský obranca Andrej Sekera. Ten na ľade chýbal od 26. októbra, keď nedohral zápas s Pittsburghom, pretože v tretej tretine narazil ramenom na mantinel. Po uzdravení sa odohral za Dallas 21 a pol minúty, vyslal dve strely a pripísal si plusový bod. Winnipeg bodoval v piatom dueli za sebou, Dallas prerušil sériu štyroch víťazstiev.

Hokejisti Floridy zvíťazili anna ľade New Yorku Rangers po divokom priebehu 6:5 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Vincent Trocheck. Gólom a dvoma asistenciami sa na výhre Panthers podieľal Rus Jevgenij Dadonov, kapitán hostí Aleksander Barkov zaznamenal dva body (1+1). Barkov skóroval v piatom dueli za sebou. V drese Rangers sa z premiérového zásahu v NHL tešil Ryan Lindgren a Artemij Panarin bodoval v ôsmom stretnutí v sérii (4+8).

Edmonton vyhral na ľade Anaheimu 6:2, keď sa hetrikom blysol Connor McDavid. Stal sa ôsmym hráčom v histórii NHL, ktorý nazbieral 400 bodov pred dovŕšením 23 rokov. Bol to jeho piaty hetrik v kariére, prvý od februára 2018. Dva zásahy pridal Ryan Nugent-Hopkins, Zack Kassian mal gól a dve asistencie a najproduktívnejší hráč súťaže Leon Draisaitl si pripísal tri asistencie.

Foto
Slovenský hokejista Zdeno Chára si pripísal štvrtú asistenciu v tejto sezóne NHL / TASR

NHL - sumáre:

NEW YORK RANGERS - FLORIDA PANTHERS 5:6 pp a sn (1:2, 4:2, 0:1 - 0:0, 0:1) Góly: 6. Lindgren (Strome, Panarin), 22. Chytil (Bučnevič, Kreider), 26. Skjei, 28. Kakko (Strome, DeAngelo), 39. Kreider (Fox, Panarin) – 19. Barkov (Dadonov), 19. Toninato (Hunt, Weegar), 25. Dadonov (Barkov, Huberdeau), 29. Vatrano (Dadonov), 48. Boyle (Yandle, Hoffman), rozh. nájazd Trocheck. Brankári: Lundqvist - Montembeault, strely na bránku: 34:35, 17.464 divákov

WINNIPEG JETS - DALLAS STARS 3:2 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 20. Laine (Wheeler, Pionk), 42. Copp (Poolman, Lowry), 61. Scheifele (Morrissey) – 26. Janmark (Dickinson), 31. Faksa (Gurjanov, Lindell). Brankári: Hellebuyck - Chudobin, strely na bránku: 29:28, 15.323 divákov

VANCOUVER CANUCKS - NEW JERSEY DEVILS 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 33. Boeser (Miller, Hughes) - 12. Simmonds (Palmieri, Hall), 13. Bratt (Severson, Zacha). Brankári: Markström - Blackwood, strely na bránku: 31:27, 18.871 divákov

DETROIT RED WINGS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Góly: 20. Athanasiou (Green, Hronek), 51. Bowey, 60. Mantha (Fabbri, Larkin) – 17. Marchessault (Smith, Theodore), 30. Pacioretty (Roy, Reaves). Brankári: Bernier - Subban, strely na bránku: 19:19, 19.057 divákov

CHICAGO BLACKHAWKS - TORONTO MAPLE LEAFS 5:4 (4:1, 0:0, 1:3)
Góly: 6. Kane (DeBrincat, Strome), 12. Dach (Shaw, de Haan), 13. Kane (DeBrincat, Strome), 18. Toews (DeBrincat, Kane), 57. Saad (Toews, Caggiula) – 17. Nylander (Matthews), 43. Nylander (Matthews), 53. Tavares (Johnsson, Matthews), 60. Johnsson (Tavares, Matthews). Brankári: Lehner - Hutchinson, strely na bránku: 34:57, 21.598 divákov

BOSTON BRUINS - PHILADELPHIA FLYERS 2:3 pp a sn (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 46. Heinen (Coyle, CHÁRA), 53. Marchand (Grzelcyk) – 14. Konecny (Lindblom, Couturier), 18. Myers (Konecny, Sanheim), rozh. nájazd Farabee. Brankári: HALÁK - Hart, strely na bránku: 28:29, 17.193 divákov

ANAHEIM DUCKS - EDMONTON OILERS 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Góly: 4. Rakell (Silfverberg, Henrique), 44. Jones (Steel) – 2. Nugent-Hopkins, 11. McDavid (Draisaitl, Kassian), 28. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Klefbom), 31. Kassian (Russell, Bear), 48. McDavid (Kassian, Draisaitl), 54. McDavid (Klefbom, Draisaitl). Brankári: Gibson - Koskinen, strely na bránku: 33:31, 16.463 divákov