Chára sa stal najstarším veteránom NHL, pripravuje sa už na 22. sezónu

SlovenskoŠport

Obranca Bostonu Bruins vystriedal na tejto pozícii o 136 dní staršieho Matta Cullena, ktorý v lete ukončil aktívnu kariéru.

Štyridsaťdvaročný kapitán "medveďov" odohrá vo veku 42 rokov už svoju 22. sezónu. Ešte pred koncom uplynulého ročníka, v ktorom sa so spoluhráčmi prebojoval až do finále, sa dohodol s Bostonom na novej ročnej zmluve. Dosiaľ odohral rodák z Trenčína v najprestížnejšej hokejovej lige 1485 zápasov v základnej časti (200 gólov + 442 asistencií). V play off pridal 182 štartov a nazbieral 68 bodov za 18 gólov a 50 asistencií.  

Foto
Zdeno Chára / TASR

Za Boston nastupuje „Big Z“ od roku 2006, predtým hrával za Ottawu Senators a New York Islanders, ktorý mu otvoril dvere do NHL, keď si ho vybral v drafte 1997 z celkového 56. miesta. V roku 2009 sa stal držiteľom Norrisovej trofeje pre najlepšieho obrancu ligy a s Bostonom Bruins získal v roku 2011 Stanleyho pohár.

Druhým najstarším aktívnym hráčom NHL je o tri roky mladší brankár Anaheimu Ducks Ryan Miller. Ten svoje 39. narodeniny oslávi 17. júla. Starším od Millera je Joe Thornton, ktorý 2. júla oslávil štyridsiatku. „Jumbo Joe“ je však v súčasnosti voľným hráčom, takže sa nepočíta medzi aktívnych hokejistov.   

 

Zdroj: TASR

Komentáre