Chárov Boston nestačil na Černákovu Tampu, Buffalo „valcuje“ aj naďalej

SvetŠport

Hokejisti Bostonu neuspeli na domácom ľade v zápase proti Tampe Bay, keď „bleskom“ podľahli 4:3 po samostatných nájazdoch.

Košický obranca Erik Černák strávil na ľade vyše osemnásť minút a pripísal si na svoje konto jednu „plusku“. Ešte viac odohral jeho krajan Zdeno Chára (viac ako 22 minút), no štatistiky si zhoršil o dve „mínusky“. Brankár Jaroslav Halák do zápasu nezasiahol. V nájazdoch rozhodol o triumfe kapitán „bleskov“ Steven Stamkos. Všetky tri góly zaznamenal Boston v presilových hrách. Čech Dávid Pastrňák sa presadil dvakrát.

Tuukka Rask a Steven Stamkos / TASR

Z víťazstva sa radoval aj Tomáš Tatar, ktorého Montreal zdolal jednoznačne Minnesotu 4:0. Tatar odohral viac ako štrnásť minút, získal dve „plusky“ a raz vystrelil. Brankár Canadiens Carey Price kryl sedemnásť striel, zaznamenal prvý shutout v sezóne a celkovo 45. v kariére. O premiérové zásahy v NHL sa postarala dvojica Montrealu Victor Mete - Nick Suzuki. Prvý menovaný čakal na svoj prvý gól v profilige 127 zápasov.

Prvé víťazstvo v sezóne a koniec šesťzápasovej série prehier slávili hráči New Jersey Devils. „Diabli“ porazili na domácom ľade NY Rangers 5:2. Premiérový bod v NHL zaznamenala draftová jednotka 2019 Jack Hughes. Americký mladík asistoval na gól Milesa Wooda. Hughes sa vo veku osemnásť rokov a 156 dní stal tretím najmladším hráčom Devils, ktorý bodoval v zápase NHL.

Už na štyri zápasy natiahol svoju víťaznú sériu Vancouver Canucks. So St. Louis Blues si poradil 4:3 po nájazdoch. „Kosatky“ sa postarali o obrat, keď obhajca Stanley cupu viedol v druhej tretine 3:1. „Zabojovali sme. Ukázali sme, že náš tím má charakter. Toto nám minulý rok chýbalo," povedal kapitán Canucks Bo Horvat, ktorý vyrovnal v dvojnásobnej presilovke na 3:3.

Šiesty triumf v aktuálnom ročníku oslavovalo Buffalo Sabres. „Šable“ pokorili Los Angeles jednoznačne 3:0. Brankár Carter Hutton si pripísal 47 zákrokov a už druhé čisté konto za sebou. Víťaznú sériu na tri zápasy natiahli hokejisti New Yorku Islanders, keď na ľade Winnipegu zvíťazili 3:1. Dva góly dal Mathew Barzal. Prvými dvomi gólmi v drese Arizony sa blysol hviezdny útočník Phil Kessel, ktorý pomohol Coyotes k víťazstvu 5:2 nad Nashvillom. Jonathan Marchessault rozhodol o víťazstve Vegas nad Ottawou 3:2. Golden Knights si pripísali až 54 striel, ale v bránke hostí podal skvelý výkon Anders Nilsson. Účastník majstrovstiev sveta na Slovensku Mark Stone dosiahol 200. asistenciu v kariére.

BOSTON BRUINS - TAMPA BAY LIGHTNING 3:4 pp a sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly:
10. Pastrňák (Bergeron, Krug), 28. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 57. Pastrňák (Marchand, Krug) - 20. Point (Gourde, Hedman), 31. Joseph (Killorn), 56. Shattenkirk (Stamkos, Point), rozh. náj. Stamkos. Brankári: Rask - Vasilevskij, strely na bránku: 37:36, 17.193 divákov.

MONTREAL CANADIENS - MINNESOTA WILD 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Góly:
15. Mete (Cousins), 18. Armia (Drouin, Weber), 20. Suzuki (Petry, Domi), 53. Gallagher. Brankári: Price - Stalock, strely na bránku: 33:17, 20.419 divákov.

NEW JERSEY DEVILS - NEW YORK RANGERS 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Góly:
13. Coleman (Zajac, Tennyson), 23. Palmieri, 33. Wood (Hughes, Tennyson), 53. Gusev, 60. Subban - 7. DeAngelo (Bučnevič, Skjei), 43. Fast (Strome, Smith). Brankári: Blackwood - Georgijev, strely na bránku: 38:31, 16.514 divákov.

ST. LOUIS BLUES - VANCOUVER CANUCKS 3:4 pp a sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly:
15. Fabbri (Bozak, Steen), 23. Pietrangelo (Sundqvist), 24. Tarasenko (Schwartz, Schenn) - 23. Ferland (Sutter, Edler), 34. Miller (Motte, Myers), 53. Horvat (Pettersson, Leivo), rozh. náj. Leivo. Brankári: Binnington - Demko, strely na bránku: 37:32, 18.096 divákov.

WINNIPEG JETS - NEW YORK ISLANDERS 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly:
14. Ehlers (Pionk, Heinola) - 28. Barzal (Bailey, Toews), 40. Barzal (Lee, Boychuk), 60. Bailey. Brankári: Hellebuyck - Varlamov, strely na bránku: 33:26, 15.063 divákov.

CALGARY FLAMES - DETROIT RED WINGS 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Góly:
12. Mangiapane (Giordano), 30. Lindholm (Tkachuk, Monahan), 44. Bennett (Lucic), 45. Ryan, 49. Giordano (Monahan, Ryan) - 31. Helm (Mantha, Cholowski). Brankári: Rittich - Howard, strely na bránku: 36:28, 18.232 divákov.

ARIZONA COYOTES - NASHVILLE PREDATORS 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly:
7. Dvorak (Schmaltz), 11. Kessel (Keller, Stepan), 35. Chychrun (Schmaltz, Goligoski), 46. Kessel (Keller, Stepan), 58. Söderberg (Crouse) - 24. Fabbro (Turris, Ellis), 57. Bonino (Ellis). Brankári: Kuemper - Saros, strely na bránku: 32:25, 13.521 divákov.

VEGAS GOLDEN KNIGHTS - OTTAWA SENATORS 3:2 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly:
5. Smith (Marchessault), 14. Holden (Stone, Stastny), rozh. náj. Marchessault - 6. Chabot (Brown, Tierney), 45. Pageau (Ennis, Brown). Brankári: Fleury - Nilsson, strely na bránku: 54:39, 18.171 divákov.

LOS ANGELES KINGS - BUFFALO SABRES 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Góly:
3. Mittelstadt (Vesey, Sheary), 6. Sheary (Mittelstadt, Dahlin), 23. Mittelstadt (Ristolainen, Miller). Brankári: Campbell - Hutton, strely na bránku: 47:24, 17.605 divákov.

Slováci v akcii:
Tomáš Tatar (Montreal)  14:26 0 0 0 +2 1 2
Erik Černák (Tampa Bay) 18:34 0 0 0 +1 4 2
Zdeno Chára (Boston)    22:05 0 0 0 -2 1 0
/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/