Deti z Luníka IX objavujú svet povolaní

KošiceSpravodajstvo

Cieľom aktivít je viesť deti a mladých k premýšľaniu nad svojím budúcim zamestnaním.

Občianske združenie ETP Slovensko aj tento rok organizuje Letnú akadémiu na Deviatke. Je určená pre deti, ktoré sa počas uplynulého školského roka zúčastňovali aktivít v komunitnom centre. S organizovaním akcie pomáhajú aj stážisti a dobrovoľníci z Luníka IX. Témou tohtoročnej Letnej akadémie sú povolania. Deti každý deň stretnú zaujímavých ľudí, ktorí ich oboznámia s rôznymi zamestnaniami napríklad úradníčka, tanečník/choreograf, módna návrhárka, opravár bicyklov, policajtka, jaskyniar, fotograf či vodič autobusu.

Foto
Letná akadémia na Deviatke / facebook.com/etpslovensko

Účastníci akcie si prostredníctvom každodenného vypracovania pracovných listov zopakujú, čo si zapamätali. Cieľom aktivít je viesť deti a mladých k premýšľaniu nad svojím budúcim povolaním a pomôcť im získať reálnu predstavu o tom, čo preto musia urobiť, aby mohli byť úspešní. Deti absolvujú aj piknik, exkurzie, workshopy či výlet do Jasovskej jaskyne.

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre