Dobrovoľné testovanie v Košiciach je určené najmä pre ľudí so zvýšenou mobilitou

KošiceKoronavírus

Polícia zintenzívni svoje kontroly.

V Košiciach najbližší piatok (15.1.) začne dobrovoľné testovanie, ktoré by malo vyzerať rovnako ako počas uplynulého víkendu. Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček diskutuje aj so starostami mestských častí, ktorí prisľúbili, že pomôžu s testovaním:

„Mesto Košice je pripravené obnoviť celú sieť, ktorú sme mali. Naším cieľom je, aby sme opäť otvorili aspoň 60 odberných miest a pripravili aspoň 100 odberných tímov,“ povedal Polaček s tým, že chcú využiť náskok, ktorý máme v porovnaní s Nitrou:

„Tá začala testovať až potom, keď sa im prevalil obrovský problém v nemocniciach a my stále ešte dokážeme ten čas získať pre našich zdravotníkov, a to týmto testovaním.“

Foto
Testovanie začne v piatok 15. januára / TASR

Testovania by sa mali zúčastniť predovšetkým ľudia so zvýšenou mobilitou, osoby, ktoré sa starajú o svojich blízkych. Zároveň je určené pre živnostníkov, malých či stredných podnikateľov, ktorí nemôžu pracovať z domu.

„Naozaj chcem vyzvať všetkých tých, ktorí sú doma, dodržiavajú lockdown, nikam nechodia, že to nie je potrebné a nebudú potrebovať ani nasledujúci týždeň žiadne potvrdenie o tom, aby mohli ísť napríklad na nákup,“ uviedol Polaček, pričom dodal, že mesto nasledujúci týždeň nebude vyžadovať certifikáty z testovania, ale v blízkej budúcnosti dôjde k zintenzívneniu kontrol:

„Môžem potvrdiť, že aj štátna polícia so sídlom v Košiciach bude od Košičanov a ľudí, ktorí do mesta prichádzajú, klásť väčší dôraz na to, aby sa preukazovali. Či ich mobilita je v zmysle zákona, či idú do práce, či majú potvrdenia, alebo či idú do obchodu, ktorý je najbližšie ich domovu.“

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre