Halák po prehre 3:4: „Sme sklamaní, mali sme získať dva body“

SvetSpravodajstvo

Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom zdolalo v noci na nedeľu Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v sobotu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Montrealu na ľade St. Louis 5:2. Canadiens zdolali Blues druhýkrát v ročníku, úradujúci šampión prehral už štvrtý zápas za sebou, z toho druhýkrát v riadnom hracom čase.

Tatar asistoval v presilovke pri prvom presnom zásahu hostí z hokejky Jordana Weala. Pre slovenského útočníka to bol šiesty bod (2+4) v ôsmom zápase sezóny. Gólom a asistenciou prispel k výhre „Habs“ kapitán Shea Weber, Carey Price predviedol 32 úspešných zákrokov a s 325 víťazstvami sa dostal na 27. miesto historického poradia brankárov. „Zdá sa, že čím som starší, tým viac sa zapisujem do štatistík. Som vďačný, že som počas kariéry mohol hrať s takými skvelými spoluhráčmi, ktorí mi pomohli vyhrať toľko zápasov," vyslovil sa Price. Hosťom pomohla k víťazstvu veľká chyba brankára „bluesmanov“ Jakea Allena, ktorý za stavu 1:1 v druhej tretine iba šesť sekúnd po buly nešikovným zákrokom daroval gól Brendanovi Gallagherovi. Jeho nahadzovaná strela od modrej čiary na prekvapenie všetkých skončila v sieti. Blues sa už z tohto úderu nedokázali spamätať. „Puk mi nejako trafil hokejku a odrazil sa do siete. Na to niet ospravedlnenia. Beriem za ten gól plnú zodpovednosť. Zobral nám vietor z plachiet. Stratili sme momentum a môžem za to ja,“ sypal si popol na hlavu Allen. Tatar počas 16:40 min. ohrozil Allena raz a odsedel si dve trestné minúty.

Toronto v zostave s obrancom Martinom Marinčinom zdolalo v noci na nedeľu Boston s Jaroslavom Halákom a Zdenom Chárom 4:3 po predĺžení. Halák vykryl 25 striel, o zisku dvoch bodov pre Maple Leafs rozhodol v 64. minúte obranca Morgan Rielly. Ten po prihrávke Austona Matthewsa prekonal Haláka strelou z prvej. „Samozrejme, získali sme bod, ale sme sklamaní, pretože sme hrali dostatočne dobre na to, aby sme vybojovali aj dva. V druhej tretine sme podali výborný výkon, súpera sme prekorčuľovali a prestrieľali, len nám to tam nechcelo padnúť. Musíme otočiť stranu a dostať sa späť na víťaznú cestu,“ komentoval duel Halák. Jeho spoluhráč Zdeno Chára odohral takmer 23 minút a na bránku súpera vyslal až päť striel. Marinčin si počas 11:43 min. na ľade pripísal plusku a jednu strelu, odsedel si aj dva dvojminútové tresty.

Halák vykryl 25 striel, o zisku dvoch bodov pre Maple Leafs / TASR

Dallas s Andrejom Sekerom triumfoval na ľade Philadelphie 4:1. Stars tak ukončili sériu prehier, zastavila sa na čísle päť. Gólom a tromi asistenciami sa na víťazstve podieľal Corey Perry, ktorý sa strelecky presadil prvýkrát od letného príchodu do Dallasu. Sekera si počas 22:42 min. zapísal si jeden plusový bod, jednu strelu a zblokoval tri strely.

Tampa Bay so slovenským zadákom Erikom Černákom prehrala doma s Coloradom jednoznačne 2:6. Na začiatku druhej tretiny za stavu 1:1 sa Černák po prerušení hry pobil s Mattom Calvertom. Obaja dostali 5 min. za bitku. Kým boli na trestnej lavici, strelilo Colorado tri góly a nasmerovalo sa k výhre. Tím z Denveru natiahol bodovú sériu už na osem zápasov, len v ročníku 2000/2001 začala „lavína“ sezónu dlhšou bodovou šnúrou. Výrazný podiel na triumfe Avalanche mal Tyson Jost, ktorý sa blysol hetrikom, jeho premiérovým v NHL. „Cítim sa úžasne, je to niečo výnimočné. Ako dieťa som o tomto vždy sníval, keď som sa hral s pukom na dvore. Je to jedinečný moment,“ vyznal sa Jost. Významnou mierou prispel k výhre hostí Pavel Francouz, český brankár pri svojom druhom štarte v NHL zneškodnil 44 striel. Černák odohral vyše 18 minút, pričom sa prezentoval aj jednou strelou a dvoma bodyčekmi.

Hokejisti New Jersey zdolali Vancouver 1:0. V 15. minúte si strelecký účet v profilige otvoril Jack Hughes, ktorého Devils tento rok draftovali z prvého miesta. Brankár Mackenzie Blackwood dosiahol tretie čisté konto v profiligovej kariére, keď chytil všetkých 25 striel Canucks.

Pittsburgh po sérii piatich víťazstiev našiel premožiteľa, keď podľahol Vegas 0:3. Brankár „zlatých rytierov“ Marc-Andre Fleury vynuloval svoj bývalý tím, keď zastavil všetkých 29 striel domácich a slávil už svoj 57. shutout v NHL. „Naposledy, keď sme hrali v Pittsburghu, som tu dostal päťku. Chcel som sa uistiť, že sa to nestane opäť. Som rád, že sa mi darilo lepšie,“ povedal pre zámorské médiá Fleury, ktorý 445. víťazstvom v profiligovej kariére vyrovnal zápis Terryho Sawchuka na siedmom mieste historického poradia brankárov.

Po minisérii troch prehier sa tešili z triumfu hráči Los Angeles, ktorí zdolali doma Calary 4:1. Gólom a asistenciou sa na výhre podieľal veterán Jeff Carter. Brankár Kings Jonathan Quick mal na dosah čisté konto, ale v 58. minúte ho oň obral Mikael Backlund úspešným trestným strieľaním.