Halák ukončil osobnú sériu piatich prehier

SvetŠport

Trojica slovenských hokejistov Jaroslav Halák, Zdeno Chára a Peter Cehlárik prispela k domácemu triumfu Bostonu nad Coloradom 2:1 po predĺžení.

Trojica slovenských hokejistov Jaroslav Halák, Zdeno Chára a Peter Cehlárik prispela k domácemu triumfu Bostonu nad Coloradom 2:1 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. Skúsený gólman Halák ukončil osobnú sériu piatich nezdarov a kryl 35 striel súpera, kapitán Chára absolvoval takmer 20 a pol minúty, do štatistík si pripísal jednu "mínusku", 2 strely na bránku, 3 "hity" a sám zablokoval 1 strelu súpera, krídelník Cehlárik odohral 9:14 min, počas ktorých ohrozil súperovho brankára jedným pokusom a pridal jeden bodyček.

„Je pekné po dlhšej odmlke znovu pomôcť tímu k víťazstvu. Cítil som sa dobre proti Rangers aj proti Winnipegu, ale nevyšlo to. V predĺžení, pri formáte 3 proti 3, nikdy neviete, čo sa stane. Myslel som si, že znovu sa dostaneme až k samostatným nájazdom. Ked sme strelili víťazný gól, bol som veľmi rád a ani som tomu neveril," hodnotil Halák.

Colorado otvorilo skóre v závere prvej tretiny gólom Nathana MacKinnona, ale krátko po prestávke vyrovnal John Moore. Triumf "medveďov" stanovil v 57 sekúnd pred koncom predĺženia Brad Marchand. „Je to dôležité víťazstvo. Súper má dobrý tím, bolo to vyrovnané. Možno neodohrali práve najlepší zápas v sezóne, ale napriek tomu sa snažili a robili všetko veľmi rýchlo. Skvelú prácu odviedol Jaro Halák, aj vďaka tomu sme uspeli," pochvaľoval si útočník Bostonu Chris Wagner.

Tampa Bay v zostave aj so slovenským obrancom Erikom Černákom triumfovala v derby na ľade Floridy 5:2. Rodák z Košíc odohral 21:32 min, počas ktorých ohrozil súperovho brankára dvoma strelami, rozdal 4 bodyčeky a sám zablokoval 3 strely hráčov domácich. Pripísal si jeden mínusový bod. Hráči Lightning si do 23. min utvorili dvojgólové vedenie a následne si výsledok strážili. Domácim sa dvakrát podarilo dotiahnuť na rozdiel jedného gólu, ale vyrovnania sa nedočkali.

Brankár Jaroslav Halák z Bostonu Bruins počas zápasu zámorskej NHL / TASR / AP

Desaťtzápasové strelecké suchoty ukončil hviezdny Rus Nikita Kučerov. Trápenie ukončil rovno dvoma gólmi a jednou asistenciou. „Sezóna je dlhá a niekedy sa vám darí menej, inokedy viac. Kučerov vždy bude Kučerov, nájde si cestu, ako sa dostať z problémov. Preto máme v tíme ďalších hráčov, ktorí musia zabrať trochu viac, keď sa niekomu darí menej," skonštatoval kapitán Lightning Steven Stamkos, ktorý skóroval a pridal aj jednu účinnú prihrávku.

Na druhom mieste historického poradia NHL v počte štartov brankárov sa osamostatnil skúsený gólman Floridy Roberto Luongo, ktorý nastúpil v 1030. stretnutí základnej časti zámorskej profiligy. Tridsaťdeväťročný Kanaďan nastúpil po druhej tretine, keď nahradil Jamesa Reimera a na druhej priečke sa odpútal od legendárneho Patricka Roya. „Nemyslím si, že je vhodný čas o tom rozprávať. Jediné, čo ma aktuálne zaujíma, sú víťazstvá a cesta do play-off a teraz sme prehrali. Míľniky sú téma na inokedy. Teraz ma mrzí strata bodov," smútil rodák z Montrealu.

Hokejisti St. Louis Blues zdolali hráčov Nashvillu Predators 5:4 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine sa dostali do vedenia hostia, keď v priebehu necelých troch minút skórovali Alex Pietrangelo, Vladimir Tarasenko a Tyler Bozak. Domáci na začiatku tretej tretiny prehrávali o dva góly, vyvinuli veľký tlak a podarilo sa im vyrovnať.

Jednou z hviezd stretnutia bol Švéd Viktor Arvidsson, ktorý sa dvakrát zapísal do streleckej listiny. Napokon sa za stavu 4:4 muselo predlžovať, no pridaný čas trval iba šestnásť sekúnd. Rus Tarasenko sa krásne prekľučkoval cez obrancov súpera a strelou z tesnej blízkosti skompletizoval hetrik. Nashville podľahol "bluesmanom" druhýkrát počas necelých 24 hodín. Zverenci Craiga Beruba potvrdili výbornú formu a pripísali si na konto už šiestu výhru po sebe.