Halák vychytal čisté konto, Jaroš asistoval

SvetŠport

New York Rangers - New York Islanders 1:0 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - Jaroslav Halák odchytal 39:50 min a zneškodnil všetkých 22 striel

Dve tretiny s čistým kontom odchytal Jaroslav Halák v drese New York Islanders v prípravnom zápase proti mestskému rivalovi Rangers pred novou sezónou hokejovej NHL. Potom Haláka (kryl 22 striel) vystriedal Eamon McAdam, ktorý inkasoval až v predĺžení z hokejky Neala Pionka a Rangers zvíťazili 1:0.

Obranca Ottawy Senators Christián Jaroš (vľavo) a hráč Toronta Maple Leaf Travis Dermott / TASR / AP

V pondelkovej príprave sa dobre uviedol aj slovenský obranca v drese Ottawy Christián Jaroš. K víťazstvu svojho tímu nad Torontom 6:2 prispel aj jednou asistenciou. V 8. min Jaroš našiel Hoffmana na červenej čiare a ten sa blysol skvelým nájazdom, ktorý premenil na svoj druhý gól v zápase. Jaroš si pripísal aj plusový bod a dve strely na bránku.

V pondelkových prípravných zápasoch sa predstavili aj útočníci Marko Daňo (Winnipeg) a Marek Hrivík (Calgary), ale do štatistík produktivity sa nezapísali.