Hrončeková po víťaznej generálke na majstrovstvá Európy: „Dobre sme sa naladili."

SlovenskoŠport

Slovenské volejbalové reprezentantky si v utorok (20. augusta) poradili v generálke na domáce majstrovstvá Európy s Fínskom 3:1.

Utorkovou výhrou Slovenky vrátili Fínkam totožnú prehru ešte z nedele. V príprave odohrala reprezentácia Slovenska celkovo jedenásť zápasov, päť z nich vyhrala. Do domáceho šampionátu vstúpi na bratislavskom ZŠ Ondreja Nepelu v piatok 23. augusta o 20.00 h zápasom proti Španielkam. V D-skupine si zmerajú sily so Švajčiarkami, Bieloruskami, Nemkami a topfavoritkami z Ruska.

Veronika Hrončeková / TASR

Medzištátny prípravný zápas žien - utorok:
Slovensko - Fínsko 3:1 (-17, 11, 14, 20)
zápas trval 82 minút, rozhodovali: Kováč a Moravčík (obaja SR), hralo sa bez divákov

SR: Palgutová 8, Hudecová 14, Herelová 4, Koseková 5, Radosová 12, Hrončeková 9, libero Španková (Kijaková 9, Pencová 4, Kostelanská 0). Tréner: M. Fenoglio.

Fínsko: Bjerregaardová-Madsenová 7, Alanková 2, Kokkonenová 10, Laakkonenová 6, Korhonenová 14, Esková 11, libero Koskelová (Czakanová 1, Riikiläová 0, Karhuová 1, Kosonenová 3, Kylmäahová 0, Pihlajamäkiová 0). Tréner: T. Kangasniemi.

Prvý bod v zápase získali Fínky, ktoré ovládli celý prvý set. Za stavu 2:1 dokázali Fínky uhrať šnúru šiestich bodov v rade, získali rozhodujúci náskok a set postupne doviedli do víťazného konca. Triumfovali v ňom 25:17.

V druhom sete už od úvodu udávali tempo Slovenky. Zverenky Marca Fenoglia sa zlepšili v blokovaní a vypracovali si vedenie 10:4. Svoj náskok si strážili a po vydarenom útoku ho vylepšili na 18:10. Fínky sa potom zmohli len na jeden bod, Slovenky v druhom sete triumfovali 25:11.

Aj tretí set ovládli slovenské reprezentantky, po štvorbodovom úseku viedli 4:0. Svoj náskok neustále zvyšovali, Fínkam nepomohlo ani prestriedanie a po ďalšom zakončenom útoku Hudecovej bol stav 15:5. S rozdielom troch bodov v porovnaní s predošlým setom zvíťazili Slovenky 25:14.

Priebeh hry sa nemenil ani vo štvrtom sete. Slovenky režírovali dianie na palubovke, no stratili trojbodové vedenie. Na vyrovnanie zareagovali ôsmimi bodmi v rade – 11:3. Hosťujúce hráčky sa od tohto momentu zlepšili, dotiahli sa na rozdiel dvoch bodov 12:10, ale ani to im nestačilo na pokorenie domáceho Slovenska a vo štvrtom sete prehrali 25:20.

Barbora Koseková, kapitánka SR: „V prvom sete sme robili veľmi veľa chýb, čo je škoda, lebo vyhrať 3:0 by bolo lepšie. Ale mám z toho dobrý pocit. Ak budeme hrať takto, tak potom môžeme na ME niečo dosiahnuť."

Veronika Hrončeková, blokárka SR: „Okrem prvého setu sme spokojné. Prvý set bol kŕčovitý, asi aj z toho, že sme boli ohúrené z toho, čo sa tu dialo. Ale potom sme sa skoncentrovali, súpera sme zatlačili a dobre sme sa naladili na šampionát."