Kandidáti podporujúci Bašistovú sa oficiálne vzdali kandidatúry

KošiceKomunálne voľby 2018

Počet kandidátov na primátora Košíc by sa mal ustáliť na deviatich.

Štyria nezávislí kandidáti na post primátora mesta Košice 6.11. odovzdali hlavnému zapisovateľovi Mestskej volebnej komisie na Magistráte mesta Košice oficiálne vzdanie sa kandidatúry na primátora mesta Košice po tom, ako vyjadrili podporu Alene Bašistovej.  Miroslav Špak, Milan Lesňák, Ján Dečo a Richard Havrilla v stredu, 31. októbra 2018 spolu s Alenou Bašistovou, nezávislou kandidátkou na primátorku - médiám oznámili, že sa rozhodli vo voľbách spojiť svoje sily a podporiť Alenu Bašistovú.

„Mestská volebná komisia eviduje vzdanie sa štyroch kandidátov. Z 271 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva mesta Košice evidujeme odstúpenie dvoch kandidátov a jeden kandidát bol odvolaný,“ potvrdil odvolanie zapisovateľ mestskej volebnej komisie Stanislav Takáč.

Foto
Štyria nezávislí kandidáti na post primátora mesta Košice odovzdali hlavnému zapisovateľovi Mestskej volebnej komisie oficiálne vzdanie sa kandidatúry na primátora

Kandidáti, ktorí sa vzdali tvrdia, že Bašistovú podporujú, aby odstránili dilemu, ktorého nezávislého kandidáta voliť. O hlasy Košičanov sa tak budú v sobotu uchádzať deviati kandidáti. Okrem Aleny Bašistovej zostali ešte dvaja nezávislí kandidáti. Nikto z ďalších kandidátov sa už podľa našich informácií vzdať nechystá.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre