Kedy otvoria sezónu na kúpaliskách?

KošiceSpravodajstvo

Plánovaný začiatok by mohol byť v polovici júna.

Košické kúpaliská sa už pripravujú na začiatok letnej sezóny. Ešte pred tým, než otvoria svoje brány pre verejnosť, musia splniť určité povinnosti. Každý prevádzkovateľ kúpaliska musí podať žiadosť na Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

„Na základe tejto žiadosti urobíme vstupnú hygienickú previerku areálu, či je všetko pripravené, či je tam dostatok hygienických zariadení, prezliekarní, a doberá sa vzorka vody, kde sa posudzuje kvalita vody v bazéne, či je bazén pripravený tiež podľa legislatívy,“ vysvetlila Zuzana Dietzová z RÚVZ v Košiciach.

Ako prvé by mohli Košičania využiť kúpalisko Ryba, kde prebiehajú už iba dokončovacie práce. Do detského bazéna pribudnú dva nové tobogany, ale všetko ostané by malo ostať ako po minulé roky – tri bazény, člnkovanie a rybolov.

Ceny zostávajú nezmenené. Celodenný lístok na kúpalisku Ryba bude dospelú osobu stáť 3,80 eur, deti od 6 do 12 rokov, zdravotne ťažko postihnutí a dôchodcovia zaplatia 2,80 eur. V prípade priaznivého počasia kúpalisko otvoria už 9. júna.

Foto
Sezónu na kúpaliskách by mohli otvoriť v polovici júla, počasie to však môže ešte zmeniť / TV KOSICE

Kúpalisko v mestskom parku plánuje spustiť sezónu 17. Júna. Ceny ostanú na rovnakej úrovni ako minulý rok. Zmena nastane v prípade kúpaliska Červená hviezda.

„Na kúpalisku Červená hviezda dôjde ku prehodnoteniu cien vstupného. V priemere by to malo byť na úrovni 19 percent navýšenie ceny. Tento rok, keď už poznáme náklady súvisiace s prevádzkou kúpaliska, tak pristupujeme k prehodnoteniu vstupného . Musím akurát podčiarknuť, že návštevníci už vo vstupnom budú mať zahnuté aj lehátka a slnečníky,“ informoval Štefan Ferencz z košickej teplárenskej spoločnosti TEHO, ktorá má v správe obe kúpaliská.

Dospelí si tak na Červenej hviezde zaplatia za celodenný lístok zhruba 5 eur, deti 4 eurá, dôchodcovia a ZŤP 3 eurá. Na kúpalisku zároveň prebieha montáž posuvnej steny vo vodnopólovom bazéne a pribudnúť majú aj nové atrakcie pre deti či stánky s občerstvením. Od polovice júna by malo byť otvorené aj kúpalisko Triton s rovnakým cenníkom, ako vlani.

Otvorenie kúpalísk môže ovplyvniť aj počasie, ktoré môže plánovaný začiatok kúpacej sezóny aj oddialiť.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre