KošiceŠport

Hokejová Tipos extraliga pokračovala v piatok kompletným programom 42. kola.

Foto
David Ružička v súboji s Branislavom Rehušom / KOŠICE ONLINE

Hokejisti HC Košice neuspeli na ľade tabuľkového suseda a v Trenčíne prehrali 1:3.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 43. Kukuča (Kettunen, Rehuš), 51. Okuliar (E. Švec), 55. Sojčík (J. Švec, Rehuš) - 8. Chovan. Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich - Durmis, Synek, vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Devine - Nemčík obaja 10 min za údery, presilovky a oslabenia 0:0, bez divákov.

HK Dukla Trenčín: Karjalainen - Lemcke, Ackered, E. Švec, Starosta, Bokroš, Rajnoha, Devine – Sádecký, Paukovček, Hecl - Berisha, Reddick, Okuliar - Kettunen, Rehuš, Sojčík - Chromiak, J. Švec, Krajč - Kukuča

HC Košice: Vay – Baránek, Pavlin, Růžička, Nemčík, Deyl, T. Slovák, Michalčin – Klhůfek, Michal Chovan, Reway – Milý, Mráz, Belluš – Poirier, Eliaš, Jacobs – Jokeľ, Havrila, Frič - Krasničan

Aktivitu Košíc z úvodu stretnutia zastavilo vylúčenie Růžičku. Domáci si v presilovke vytvorili šance, no Ackered ani Sádecký sa nepresadili. Naopak, hostia udreli hneď po konci oslabenia, keď Chovan potrestal v prečíslení chybu Starostu. Dukla sa v ďalších minútach snažila o vyrovnanie, mala častejšie puk na hokejkách, no cez dobrú obranu súpera sa nedokázala dostať do vyložených šancí.

Košičania mohli pridať druhý gól v 25. minúte pri presilovke, po Klhůfekovej prihrávke vypálil Mráz, ale Karjalainen stihol zakročiť. Domácim to smerom dopredu stále nešlo, no príliš veľa práce nemal ani Karjalainen. Väčšie šance Dukly prišli až v závere tretiny, keď sa najprv pri akcii Okuliara predviedol brankár Vay, ktorý v 39. minúte kryl aj strelu Reddicka.

Hostia tak išli do tretieho dejstva s tesným náskokom, no ten im dlho nevydržal. V 43. minúte prihral Kettunen spoza bránky Kukučovi a ten rozvlnil sieť. Trenčanov gól nabudil a v ďalších minútach si vypracovali viacero šancí. Jednu z nich premenil v 51. minúte aktívny Okuliar, o necelé tri minút zazvonila žŕdka po strele Hecla a v 55. minúte dal výsledku konečnú podobu Sojčík.

Hráči HK Dukla Ingema Michalovce natiahli víťaznú šnúru už na desať duelov, na ľade Mikronu Nové Zámky vyhrali 2:1 po predĺžení.

HC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 22. Iacobellis (Clarke, Števuliak) - 37. Török (Hickmott), 63. Regenda (McCormack, Bartánus). Rozhodovali: Tvrdoň, Výleta - Frimmel, Jedlička, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nové Zámky: Kiviaho - Hain, Västilä, Clarke, Roman, Fereta, Holenda, Šeliga - Števuliak, Iacobelis, Doggett - Okoličány, Seppänen, Obdržálek - Varga, Jurík, Majdan - Zahradník, Ondrušek, Rogoň - Tóth

Michalovce: Škorvánek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Ťavoda, Kolusz, Louis, Zekucia - Hickmott, Lalancette, Korhonen - Šoltés, Suja, Takáč - Regenda, Galamboš, Bartánus - Török, Lehtonen, Mašlonka - Lačný

Michalovce prišli do Nových Zámkov s impozantnou výsledkovou bilanciou, no strelecky sa im dlho nedarilo. V 13. min mohol z protiútoku otvoriť skóre Dávid Šoltés, no minul. Tesne pred prvou sirénou ešte trafil do žŕdky Peter Galamboš.

Novozámočania sa dostali do vedenia zásluhou presilovej hry. V 22. minúte zamieril presne k žrdi Steven Iacobellis. Východniari potom zvýšili aktivitu, no vyrovnávajúci gól im domáci ponúkli v podstate sami. Po zlom striedaní išli osamotene na brankára dvaja hráči Michaloviec a Tomáš Török vyrovnal po prihrávke Hickmotta.

Domáci mali následne niekoľko možností, ako sa dostať opäť do vedenia. Najbližšie bol ku gólu Varga, no zamieril iba do žŕdky. Až v predĺžení tak rozhodol Pavol Regenda, ktorý sa v 63. minúte dostal pred bránkou k vyrazenému puku a uspel aj tiesnený obrancom súpera.

"Kamzíci" z Popradu klesli na druhé miesto tabuľky. V súboji proti Banskej Bystrici totiž nezískali ani bod.

HC 05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (1:1, 0:1, 3:1)

Góly: 15. Ganz (J. Sukeľ, Ihnačák), 41. J. Sukeľ (Lamper, Breton), 44. Ihnačák (J. Sukeľ, Faško-Rudáš), 45. Breton (Faško-Rudáš) – 7. Tavi, 26. Svitana (D. Brejčák, Drgoň), 45. Dalhuisen (Tavi). Rozhodovali: Stano, Štefik – Jurčiak, Hercog, vylúčení na 2 min: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, bez divákov.

Banská Bystrica: Gajan - Breton, Crevier-Morin, Jago, Ďatelinka, Žiak, Bdžoch, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Lamper, Mlynarovič, Kabáč – Vašaš, Tamáši, Dvorský – K. Gabor, Sojka, Výhonský - Melcher

Poprad: Vošvrda – Drgoň, Ulrych, Seigo, Dalhuisen, D. Brajčák, Višnevskij, D. Brejčák, Hájnik, Kramár – Svitana, Skokan, M. Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston – Mešár, Zagrapan, Marek Hudec

Hostia mali bleskový vstup do stretnutia vo Zvolene, kde majú Banskobystričania v tejto sezóne domovský stánok. Už vo ôsmej sekunde mohol skórovať Skokan, no z pravej strany trafil len žŕdku. Zblízka neuspel v druhej minúte ani jeho spoluhráč Bjalončík, na opačnej strane dvakrát zakončil Sukeľ po protiútoku, no nepokoril Vošvrdu. Viac šancí mali Popradčania, v predbránkovom priestore sa nepresadili Tavi a Preisinger, avšak v siedmej minúte sa predsa len tešil Tavi, keď ťažil s chyby Sukeľa a vystrúhal i peknú kľučku, po ktorej z pravého kruhu účinne vystrelil - 0:1. Podtatranci boli pri chuti, ďalšie možnosti nevyužili Skokan, Brejčák a Hačšák a pykali za to. Lamper najprv po prieniku trafil do žŕdky, no v pätnástej minúte sa už trafil Ganz od modrej čiary a premiérovým gólom medzi mužmi vyrovnal na 1:1.

Druhá tretina sa začala presilovkou Banskej Bystrice a v nej sa skóre mohlo zmeniť. Lamper neuspel zblízka, Ihnačákovi skĺzol puk z hokejky pred prázdnou bránkou a Mlynarovič z dvoch metrov nevyzrel na gólmana "kamzíkov". Gólom sa neskončila ani početná výhoda o dvoch hráčov v podaní domáceho tímu, naopak tešili sa v oslabení Popradčania. Vyšlo im prečíslenie dvoch na jedného, keď Svitana vo voľnom priestore dokonale zužitkoval prihrávku Brejčáka – 1:2. Vyrovnať následne mohol po peknom natlačení sa do bránky až dvakrát Faško-Rudáš. Hokejistov spod Urpína mohla mrzieť aj ďalšia nevyužitá presilovka, v nej sa na opačnej strane dostal do úniku tentoraz Haščák, no Gajan predviedol skvelý zákrok. V jedinej početnej výhode sa nepresadili ani hostia a na konci tohto dejstva nepretavil do gólu dobrú príležitosť znovu v presilovke Lamper.

Tretia tretina sa začala ďalšou početnou výhodou "baranov" o dvoch hráčov v trvaní 64 sekúnd a bola úspešná. Z dorážky vyrovnal na 2:2 Jakub Sukeľ, keď predtým sa to nepodarilo Lamperovi. V 44. minúte vyšla "baranom" pekná kombinačná akcia, na jej konci bol po prihrávke Sukeľa Ihnačák a tréner Popradu Peter Mikula bral oddychový čas. Prešla však len minúta a po rýchlom protiútoku sa tešil z gólu obranca HC'05 Breton – 4:2. Hokejisti spod Tatier odpovedali o 38 sekúnd, ujal sa totiž bekhend Dalhuisena z medzikružia, keď mal Gajan zakrytý výhľad. Hostia vycítili šancu, viac sa tlačili do bránky, ale Bystričania hrozili z brejkov a piaty gól mali na hokejkách Faško-Rudáš s Tamášim. V závere zaujal prienik Brejčáka, no po jeho koncovke puk tesne plachtil nad hornou žŕdkou. A keďže "kamzíci" nevyužili ani presilovku a hru bez brankára v šiestich proti štyrom, prišli o pozíciu lídra.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 52. Michalík (Kiss, Oško) - 22. J. Mikúš (Hraško, Puliš), 26. J. Mikúš (Kelemen, Melancon), 33. Chlepčok, 45. Stupka (Melancon, McPherson). Rozhodovali: Žák, Valach - Janiga, Bogdaň, vylúčení: 5:5 na 2 min., navyše Nemec 10 min za nešportové správanie, Parobek 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Liptovský Mikuláš: Kozel – Nemec, Kurali, Pavúk, Mezovský, Valtola, Rusina, Kapičák, Droppa – Ru. Huna, Surový, Štrauch – Michalík, Oško, Kiss – Vybiral, Uhrík, Haluška - Dunčko, Parobek, Kalousek

Zvolen: Trenčan – Melancon, Betker, Meliško, Ivan, Kubka, Hraško, Hatala – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Puliš, McPherson, Nuutinen - Kolenič, Zuzin, Stupka – Chlepčok, Gubančok, Marcinek - Babeliak

Najslabší tím súťaže začal nebojácne a mal prvú šancu v zápase. Andrejovi Kissovi sa podarilo v 2. minúte uniknúť obrane, no nájazd nepremenil. Kandidát na víťazstvo v základnej časti sa dostal do vedenia až v druhej minúte druhej tretiny, keď využil presilovku Juraj Mikúš. Ten istý hráč pridal aj druhý presný zásah, keď o štyri minúty neskôr zasunul puk do odkrytej bránky.

Definitívny pokoj na hokejky Zvolenčanov priniesol tretí gól v 33. minúte. Ján Chlepčok sa so šťastím dostal k puku, keď hráč súpera zlomil hokejku a nezaváhal. V 45. minúte pridal štvrtý presný zásah v početnej výhode strelou z diaľky Václav Stupka. Domáci si pripísali aspoň čestný úspech zásluhou Markusa Michalíka.

HK Nitra - HC 07 Detva 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly: 22. Kollár (Bodák, Dauda), 36. Bajtek (Kollár, Bodák), 53. Minárik, 57. Tvrdoň (Kollár, Žitný). Rozhodovali: Baluška, Müllner - Gegáň, Orolin, vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Ščurko (Detva) 5+DKZ za faul lakťom, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Vitáloš, Švarný, Nemec, Ege, Bodák, Pupák, Hřebíček – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Finlay, Dauda, Holešinský – Bajtek, Kollár, Žitný – Minárik, Šiška, Fominych

Detva: Lazušin – Jendroľ, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Lalík, King, Bača, Turan – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Valent, Downing, J. Sýkora – Cox, Čacho, Charbonneau – Ferguson, Klíma, Žilka

HC Slovan Bratislava - DVTK Miškovec 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 52. Bačik (Štajnoch), 59. Harris (O'Donnell, Sersen) - 25. Walker (Csányi), 29. Anderson (Walker, Vas), 61. Szirányi (Galanisz). Rozhodovali: Orolín, Snášel – Crman, Kacej, vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše Anderson (Miškovec) 10 min za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.

Slovan: Gudlevskis – Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Bačik, Valach, Maier, Beňo – O'Donnell, Haris, Zigo – Brodzinski, Kytnár, Matoušek – Rapáč, Bortňák, Peluso – Jendek, Uram, Kundrík – Lukošík

Miškovec: Adorján – Fredriksson, Wehrs, D. Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Hadobás, Vojtkó – Anderson, Vas, Walker – Magosi, Galanisz, Csányi – Lövei, Miskolczi, Rokaly – Galajda, Ritó