Košičanom to začalo sypať, brzdou sú naďalej vylúčenia

KošiceŠport

Košickí hokejisti ukončili svoje účinkovanie v základnej skupine Slovenského pohára víťazstvom 5:2 nad východoslovenským rivalom z Michaloviec. V zápase rozdielnych tretín začali výborne a do vedenia ich poslal už v 41. sekunde Vadim Pereskokov. Na začiatku tretej minúty zaujal pästný súboj Jakuba Cibáka s Marekom Mašlonkom a divákov roztlieskal aj gól Adama Lapšanského v 13. minúte.

Adam Lapšanský a Marek Bartánus po góle / KOŠICE ONLINE

V druhej tretine sa však karta otočila. Oceliari vyprodukovali päť faulov a hostia zo Zemplína z toho vyťažili vyrovnanie. Prestávka Košičanom pomohla a v záverečnej dvadsaťminútovke sa vrátili k úspešným veciam z úvodu. Vedenie im prinavrátil svojim druhým gólom Lapšanský a závere ešte prikrášlili skóre Martin Belluš a Pavel Klhůfek.

Toto sa bohužiaľ opakuje každý zápas. Začali sme dobre, hrali sme dobre a strelili sme góly. Potom však prišli fauly a tie nás pribrzdili. Opakujeme si to každý zápas a v lige už jednoducho takto nedisciplinovane hrať nemôžeme,“ poznamenal dvojgólový Adam Lapšanský v súvislosti s výpadkom v druhej tretine.

Zatiaľ čo nedisciplinovanosť kvári košický tím počas celej prípravy, v posledných dvoch zápasoch dokázali zažehnať problémy s koncovkou. Martinu nastrieľali osem a Michalovciam päť gólov.

„To je pozitívum,“ pochvaľuje si 31-ročný odchovanec Spišskej Novej Vsi. „Začalo nám to padať a jednotlivé päťky sa vykryštalizovali. Prebudovaný tím dostáva do krvi nový systém a verím, že to bude už iba lepšie. Príprava nebola ideálna, ale teraz potrebujeme dobrý začiatok sezóny. Do prvého zápasu máme ešte týždeň a ja si myslím, že sme pripravení. Odviedli sme totiž veľa poctivej práce.“

Galéria k článku

Poctivú prácu v príprave sa snažia odvádzať aj Zemplínčania. Pohárový duel v Steel aréne im však vôbec nevyšiel.

„V Michalovciach sme postavili mužstvo, ktoré musí byť pripravené na každý zápas. V Košiciach sme však boli v prvej tretine slabším tímom a to sa nám nesmie stávať. Nechali sme sa zbytočne vylučovať. Našim cieľom je hrať agresívne, ale nesmieme robiť hlúpe fauly. Chceme vyhrať každý zápas a nemôžeme si dovoliť prehry ani v príprave,“ zdôraznil kapitán Vladimír Mihálik.

Doterajšia príprava podľa neho ukázala veľa pozitív, no odhalila aj doposiaľ nevyriešenú slabinu. „Trápia nás špeciálne tímy. Opäť nám to nešlo v presilovkách a ani v oslabových hrách. Toto musíme vylepšiť.“

Slovenský pohár B-skupina:
HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Góly: 1. Pereskokov (Romančík), 13. Lapšanský (McPherson, Saucerman), 52. Lapšanský (Saucerman, Slovák), 57. Belluš (Tansey), 59. Klhůfek (Belluš) – 33. Mihalik (Keränen, Erkunjuntti), 40. Suja (Galamboš)

HK Vitar Martin – HC Grotto Prešov 4:5 (1:1, 3:1, 0:3)

Góly: 3. Burzík (Poliaček), 27. Babka (Lavička), 29. Burzík (Nauš), 39. Linet (Bartoš) – 9. Šimun (Jendroľ, Turan), 38. Šimun (Fekiač), 47. Zagrapan (Sýkora), 50. Šimun (Ružička, Fekiač), 58. Charbonneau (Čacho, Bespalov)