Košice sa ponoria do Noci múzeí a galérií

KošiceKultúra

Návštevníci si budú môcť užiť bohatý program vo viacerých inštitúciách.

V metropole východu už zajtra (18.5.) odštartuje Noc múzeí a galérií. Výnimočný program si okrem iných pripravilo aj Východoslovenské múzeum (VSM) v Košiciach, ktoré toto podujatie považuje za vrchol sezóny. „Okrem stálych expozícií ako Príroda Karpát, Storočia v umení či Rodošto nielen na malých, ale aj na veľkých sa teší kat v Miklušovej väznici. Určite sa nezabudnite zastaviť vo vestibule hlavnej budovy, kde budeme prezentovať majstrovské hokejové medaily. Od 15.00 hod. pozývam do areálu Katovej bašty, kde bude prebiehať podujatie Návšteva stredoveku. Tešia sa na vás rytieri, sokoliari, stredoveká kuchyňa. O 20.00 hod., ak nebude pršať, to ukončíme ohňovou šou,“ uviedla Katarína Ščerbanovská z propagačného oddelenia VSM.

Foto
Noc múzeí a galérií / TV KOŠICE

V Galérii bašta je program pripravený od 15.00 hod. a vo VSM od 17.00 hod. až do polnoci. Návštevníci si môžu užiť program aj v Kulturparku. „V Kasárňach Kulturparku si záujemcovia o prehliadku prídu na svoje. Noc múzeí a galérií je príležitosťou na návštevu týchto zariadení až do polnoci. Steelpark poskytne o 17.00 hod. nevšednú zábavu pre malých i veľkých. Okrem prehliadky stálych expozícií sa návštevníci dozvedia nové informácie z oblasti vedy. Vyskúšajú si svoje poznatky zo školských lavíc a overia si to aj na pokusoch a nechajú sa oklamať na výstave Klamárium,“ povedala Viktória Adamečková z K13.

Z Kulturparku sa môžete presunúť aj do Múzea Vojtecha Löfflera, ktoré si pripravilo pestrý program pre malých i dospelých, čo potvrdila aj koordinátorka mimovýstavnej činnosti Andrea Bercik: „Tých najmenších určite poteší divadielko, predstavenie Ako sova líške bájky čítala v podaní hercov z divadla Babadlo a takisto tvorivé dielničky na tému strašidielok a fantazijných bytostí. Potom máme niečo pre starších. Veľmi obľúbené sú grafické duely a budú tu aj pedagógovia Noemi Ráczová a Rado Repický, ktorý tu od 19.00 hod. bude aj naživo maľovať na jeden objekt. O príjemnú atmosféru sa nám postarajú aj Lilly a Moni so svojou hudobnou produkciou. Špeciálne na Noc múzeí sme pripravili výstavu netypických sôch Vojtecha Löfflera z depozitu.“ Okrem toho sú k dispozícii aj štyri výstavy, pričom každá bude mať na Noc múzeí svoj sprievodný program.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre