Košické florbalistky prekvapili favorita, Lázárová sa utrhla z reťaze

KošiceŠport

Florbalistky prvoligového tímu Cassovia Velesis dokázali zabodovať po tretí raz v sezóne. Po dvoch výhrach nad posledným Florpédom Bratislava uhrali v súboji trinásteho kola remízu 6:6 s piatym Trenčínom a zaznamenali tak doposiaľ najcennejší výsledok v aktuálnom ročníku.

Foto
Radosť košických florbalistiek po góle Lázárovej / KOŠICE ONLINE

„V tejto sezóne sa nám veľmi výsledkovo nedarilo. Herne to bolo lepšie ako v minulom ročníku, ale výsledky neprichádzali. Za túto remízu sme teda vďačné,“ zdôraznila autorka štyroch gólov Lucia Lázárová.

Osemnásťročná florbalistka sa v poslednom období utrhla z reťaze. Päť gólov strelila v zápase juniorky Velesis, piatimi gólmi pomohla k triumfu nad Florpédom a veľa nechýbalo, aby sa päťkrát tešila aj proti Trenčínu. Dve sekundy pred koncom totiž nastrelila za stavu 6:6 brvno.

„Sme radi, že jej to teraz ide,“ pousmial sa tréner Jakub Konečný. „Musím však povedať, že v rámci tréningov strieľajú neskutočné góly aj ostatné dievčatá. V zápasoch im chýba uvoľnenosť, ale verím, že to príde.“

„Veľmi sa teším z týchto gólov. Konečne mi to začalo padať,“ spokojne si odfúkla kanonierka Lázárová. „V minulej sezóne sa mi v koncovke nedarilo, teraz sa to našťastie zlepšilo. A hlavne nám to pomáha k bodom. Verím, že aj takéto výsledky nás nakopnú, dodajú babám sebavedomie a v závere sezóny ešte prekvapíme.“

Galéria k článku

Košičanky mohli byť pritom ešte spokojnejšie. V súboji proti súperovi z Považia bolo totiž v hre aj víťazstvo. V úvode druhej tretiny totiž viedli Velesis už 4:1. Nasledoval však veľký výpadok a v závere zápasu čelili domáce florbalistky dvojgólovému manku.

„Bola to trochu smola, ale hlavne sme asi boli hlavami niekde inde. Zrazu sme vyhrávali o tri góly proti favoritovi a prestali sme sa sústrediť. Našťastie sme to však dokázali v závere aspoň vyrovnať,“ pochvaľovala si Lázárová, podľa ktorej bola základom úspechu neotrasiteľná viera v dobrý výsledok. „Celú sezónu sa snažíme pracovať na psychike. Prehrali sme niekoľko zápasov, v ktorých sme sa zľakli víťazstva. Tentoraz sme to zvládli lepšie. Mohlo to byť aj víťazstvo, no s takým súperom musíme brať aj remízu.“

Aj podľa trénera Jakuba Konečného to bola v prvom rade hra psychiky.

Bol to veľmi zaujímavý zápas. Začali sme dobre, ale klasicky sme tam mali výpadok, ktorý nás stál vedenie. Takéto výpadky nás trápia celú sezónu, ale na dievčatá som hrdý, pretože sa nenechali položiť a bojovali až do konca. Ten bodík je peknou odmenou. Som spokojný,“ zdôraznil tréner tímu Cassovia Velesis.

Na silný výpadok z druhej tretiny zareagoval príhovorom do radov svojho družstva, ktorého hlavným cieľom malo byť zastaviť zápasový pád a reštartovať hráčky.

„Toto je náš problém. Keď inkasujeme pár gólov, tak nás to položí. A teraz sme naopak po našich góloch poletovali hlavami v nebi. Trenčín má však družstvo, ktoré hráva pohromade niekoľko rokov a dokážu zabrať, keď to potrebujú. Otočili a to nás tam vtedy ešte podržala brankárka. Do dievčat však stále hučíme, že môže padnúť pár gólov v priebehu minúty a nikdy sa netreba vzdávať. Ten záver to potvrdil,“ poznamenal J. Konečný.

Tretie víťazstvo sezóny viselo v závere na vlásku. „Brankárka im tam vzadu pochytala veľmi dobré strely. Aj bod je však dobrý, veď v minulej sezóne sme s nimi prehrali doma 3:12. A teraz máme bod. Chce to ešte viac pokoja v koncovke,“ upozornil tréner košických dievčat, ktorý je sám aktívnym hráčom extraligového Florka Košice.

Foto
Tím Cassovia Velesis / KOŠICE ONLINE

Dievčatám z tímu Velesis patrí stále predposledná pozícia, no stratu na ôsmu Čadcu znížili na dva body. Do konca sezóny ostáva šesť kôl a Košičanky tak ešte skúsia poskočiť o kúsok nahor.

„Odohrali sme niekoľko zápasov, ktoré sme mohli vyhrať. Postrácali sme ich malými výpadkami. Do konca sezóny chceme ešte aspoň pár víťazstiev, ale my nie sme pod nejakým tlakom. Nejde až tak o výsledky, podstatné je, aby sme sa zlepšovali a hrali dobrý florbal. V porovnaní s minulou sezónou je to už oveľa lepšie, chce to však ešte vylepšiť tú koncovku a sústredené plnenie taktických vecí,“ dodal tréner Cassovie Velesis Jakub Konečný.

Najbližší zápas odohrajú košické florbalistky 16. februára, keď privítajú v domácej hale béčko tímu FBK Kysucké Nové Mesto.

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre