Košickí gymnazisti urobili zbierku pre detských onkologických pacientov

KošiceSpravodajstvo

Podarilo sa im vyzbierať 1500 eur.

Zorganizovali vianočnú burzu a výťažok venovali detským onkologickým pacientom. Študenti Gymnázia Trebišovská 12 v Košiciach si ešte pred Vianocami povedali, že nie každý má také šťastie v živote, ako majú oni. Preto urobili vianočnú burzu v telocvični školy, kde predávali rôzne výrobky širokej verejnosti.

„Podarilo sa nám vyzbierať úžasných 1500 eur z predaja kníh, ručne vyrábaných ozdôb a iných dekoračných predmetov, ktoré vyrobili žiaci. A sme radi, že sme mohli pomôcť oddeleniu košickej Detskej onkológie a hematológie,“ ozrejmil tretiak Marcel Buday.

Galéria k článku

Študenti doniesli deťom plyšové hračky, ktoré v škole zozbierali a dali ich vyčistiť. Taktiež im kúpili tablety a deky.

„Veľmi pekne chcem poďakovať všetkým týmto mladým chlapcom a vôbec všetkým študentom, ktorí zorganizovali túto skvelú zbierku. Že tak mladý človek myslí na rovesníkov a na mladšie deti, ktoré majú závažné ochorenie. Z dobrého srdca dokázali kúpiť také skvelé dary, ktoré deti určite potešia. Lebo v dnešnej dobe, keď sú na oddelení a berú liečbu, majú dlhú chvíľu, tak im určite tablet veľmi dobre pomôže a poslúži. A takisto deky, ktoré nakúpili pre mamičky takisto sa veľmi hodia,“ primárka Oddelenia detskej onkológie a hematológie UNLP v Košiciach Natália Galóová.

Do akcie sa zapojilo celkovo viac ako 600 študentov, zamestnancov a priateľov školy.

 

Autorka: LEA HEILOVÁ

Komentáre