Križovatka na Sekčove je už zrekonštruovaná

PrešovSpravodajstvo

Vodiči už ňou môžu prejsť bez dopravných obmedzení.

Mesto Prešov ukončilo rekonštrukciu križovatky ulíc Arm. gen. L. Svobodu - Pod Táborom a Jurkovičova, ktorá sa nachádza na najväčšom sídlisku Sekčov. Vodiči už ňou môžu prejsť bez dopravných obmedzení. Ako informovala tlačová referentka mesta Prešov Lenka Šitárová, súčasťou projektu, ktorý bol vyčíslený na viac ako 1,36 milióna eur, bolo doplnenie pruhu pre odbočenie vľavo. Zároveň sa opravili aj jednotlivé úseky ciest.

Foto
Zrekonštruovaná križovatka / Mesto Prešov

Na križovatke pribudla svetelná signalizácia, ktorá umožňuje plynulejšie, prehľadnejšie a bezpečnejšie odbočovanie vozidiel z hlavnej cesty do vedľajších ulíc a naopak. Zároveň je osvetlený aj priechod pre chodcov, ktorý je tiež bezpečnejší. „Rekonštrukciu križovatky ocenili aj rodičia, ktorí vozia svoje deti do Základnej školy na Šrobárovej ulici. Pre zvýšený pohyb vozidiel bolo totiž pre nich odbočovanie často komplikované a nebezpečné,“ uviedla Šitárová.

Pred areálom Základnej školy Šrobárová bolo vybudovaných 37 nových parkovacích miest, pričom pribudli aj chodníky a verejné osvetlenie. Rekonštrukcia zahŕňala aj vytvorenie miniokružnej križovatky na mieste už existujúcej križovatky ulíc Jurkovičova a Šrobárova, a to kvôli lepšiemu otáčaniu osobných áut. „Teší ma, že sa postupnými krokmi zlepšuje dopravná situácia v meste, najmä v lokalitách, kde je mimoriadne zhustená premávka. Verím, že rekonštrukcia tejto križovatky bude viesť k vyššej bezpečnosti nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov,“ skonštatoval viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre