Kuzminová obsadila druhé miesto v stíhacích pretekoch

EurópaŠport

Dnes triumfovala Talianka Lisa Vittozziová.

Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová v dnešných (12.1.) stíhacích pretekoch štvrtého kola Svetového pohára biatlonistiek v nemeckom Oberhofe finišovala na druhom mieste. Na desaťkilometrovej trati ju zdolala jedine Talianka Lisa Vittozziová o 14,6 sekundy, pričom tretia dobehla Francúzka Anais Chevalierová. Paulína Fialková sa napokon umiestnila na 32. mieste a Ivona Fialková skončila na 45. priečke.

Foto
Kuzminová obsadila druhé miesto / TASR

Zo šprintu si siedma Kuzminová preniesla stratu do stíhačky rovných 30 sekúnd, P. Fialková vyštartovala z 21. priečky, I. Fialková z 23. miesta. Biatlonistky na strelnici bojovali s vetrom, ktorý sa točil. Kuzminová úvodnú ležku strieľala na treťom mieste, zvládla ju s dvoma chybami na druhom a piatom terči, P. Fialková netrafila prvý, I. Fialková štvrtý terč. Kuzminovej strata na vedúcu Vittozziovú narástla na 9. mieste na rovnú minútu a postavenie si nezlepšili ani sestry Fialkové. Kuzminová v druhej streľbe netrafila piaty terč, rovnako ako P. Fialková, jej sestra Ivona zasa prvý. Napriek tomu sa Nasťa posunula na siedmu priečku.

Na prvej streľbe stojmo Kuzminová netrafila prvý terč, ale na medzičase bola štvrtá. P. Fialková po dlhom mierení nesklopila piaty terč, I. Fialková druhý a tretí. Pred štvrtou streľbou došlo ku kolízii Bescondovej a Wiererovej, čo využila Kuzminová a zaradila sa na druhé miesto. V záverečnej stojke už Kuzminová nezaváhala, P. Fialková na prvom a druhom terčí si pridala ďalšie dva trestné okruhy a už stratila šancu na umiestenie v dvadsiatke, ešte nepresnejšie s tromi chybami mierila jej sestra Ivona.