Kuzminová víťazne v stíhacích pretekoch 2. kola SP

SvetŠport

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová zvíťazila v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára.

Na 10 km trati za ňou v rakúskom Hochfilzene skončila Fínka Kaisa Mäkäräinenová (+10,2) a na treťom mieste dobehla Bieloruska Darja Domračevová (+11,8). Z ďalších dvoch Sloveniek skončila 44. Ivona Fialková (+4:04,3), Paulína Fialková sa vzdala.

Presne 10 žien vybehlo na trať v rozpätí jednej minúty, ako prvá Domračevová a 22 sekúnd za ňou Kuzminová. Škoda, že Kuzminová netrafila piaty terč, inak by na Domračevovú stratu výrazne stiahla. Ďalšie súperky taktiež terče míňali, a tak si slovenská biatlonistka udržala 2. miesto (+26,8), za ňou tretia Nórka Fenneová už zaostávala výraznejšie (+46,3). Druhá streľba ležmo obom vedúcim biatlonistkám stopercentne dopriala, druhá Kuzminová mala manko už len 8,8 sekundy, a od prenasledovateliek sa vzdialili viac, najbližšie k nim bola Mäkäräinenová (+40,0). Tretiu streľbu, už stojmo, strieľalo víťazné duo súčasne, Domračevová musela ísť na trestný okruh a 'čistá' Kuzminová sa ocitla na čele s náskokom 12,7 pred Domračevovou a 17,5 pred Mäkäräinenovou. V záverečnej streľbe Kuzminová dlho mierila, no oplatilo sa, zostala na čele pred Domračevovou (+8,4), Mäkäräinenovou (+21,6) a náskok do cieľa ešte zveľadila. Pre 33-ročnú Kuzminovú je to ôsme víťazstvo v kariére. Na výslní skončila po troch rokoch, naposledy sa z triumfu radovala v sezóne 2013/2014 v Oslo v mass pretekoch.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová / TASR / AP

Ďalšie dve Slovenky, na štarte 50. P. Fialková (+2:23) a 60. I. Fialková (+2:42), sa pokúsili posunúť vpred a preniknúť aj do bodovanej štyridsiatky. Paulína (strelecká bilancia 2-3 a Ivona (1-0-1-1) mali streľbu rozdielnu, ktorá oveľa viac dopriala mladšej sestre, staršia Paulína sa pred treťou streľbou vzdala. Ivona Fialková napokon dobehla na 44. mieste.