Luxusnú dovolenku zdieľaním príspevku pravdepodobne nezískate

SlovenskoSpravodajstvo

Miesto výhry vás čaká vysoký účet za telefón.

Súťaže na Facebooku sú obľúbeným spôsobom, ako si rýchlo prilákať na stránku množstvo fanúšikov. Nie stále musí byť výsledkom súťaže obohatenie na strane súťažiacich. Viaceré stránky na sociálnej sieti ponúkajú exkluzívne odmeny v podobe áut alebo luxusných dovoleniek. Či veríte, že sa žrebovanie takej súťaže aj naozaj uskutoční a cenu niekto vyhrá už nechávame na vašej dôvere, avšak „Facebookové súťaže“ môžu byť aj nebezpečné.

Jednou z takýchto podvodných stránok je aj TravelSlovakia. Súťaže organizuje klasickým postupom, stačí zdieľať a komentovať príspevok a ste zaradení do žrebovania o lákavú dovolenku. Viacerí účastníci následne dostali správu o tom, že dovolenku vyhrali.

Foto
TravelSlovakia sa výhercov pýta, či majú na mobile paušál / Facebook

Zadávateľ súťaže mal na výhercov zvláštnu podmienku. Opýtal sa ich, či vlastnia mobilný paušál, aby im poslali overovaciu sms správu. Odoslanie tejto správy ale výhercov stojí 20 eur, čo zistia až keď majú na konci mesiaca za paušál zaplatiť. Stránka potom prestane s výhercami komunikovať.

Na podobné podvody už upozorňovala aj Polícia Slovenskej republiky. Konkrétne na stránku Cestujeme po svete, ktorá sa fungovala na rovnakom princípe, ako TravelSlovakia. Tá žiadala aj overenie identity prostredníctvom údajov z bankomatovej karty. „Stránka Cestujeme po svete organizuje fiktívne súťaže. Nedajte sa nachytať, nikomu neposielajte údaje zo svojej karty, nepreposielajte žiadne SMS kódy, ani neplaťte poplatky za prevzatie výhry,“ píše polícia na svojom Facebooku.

Súťaže na sociálnych sieťach obyčajne ponúkajú drobné výhry, aby bol návrat v podobe zvýšenia fanúšikov pre stránku rentabilný. Ak na internete natrafíte na súťaže, v ktorých sú cenami drahé výhry, buďte obozretní, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvod.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre