Lyžiarom víkend dopraje. Východ Slovenska hlási veľmi dobré podmienky

SlovenskoSpravodajstvo

Minimálna výška snehu sa na Slovensku pohybuje od 20 do 50 centimetrov a v horných hodnotách zväčša od 40 do 80 centimetrov.

Zjazdovky na Slovensku sú pokryté dostatočnou snehovou vrstvou a s dobrými až veľmi dobrými podmienkami na lyžovanie. Otvorených je okolo 90 areálov. Sezónu tento týždeň spúšťali v Kľačne a včera v Skiparku Kálnica. Od soboty bude na východe Slovenska v Litmanovej k dispozícii aj horný kilometrový svah. Jahodná pri Košiciach hlási 30 až 60 centimetrov technického snehu a veľmi dobré podmienky na lyžovanie.

Foto
Jahodná pri Košiciach hlási 30 až 60 centimetrov technického snehu a veľmi dobré podmienky na lyžovanie / TASR

Minimálna výška snehu sa pohybuje od 20 do 50 centimetrov a v horných hodnotách zväčša od 40 do 80 centimetrov, v niektorých severnejších lokalitách aj viac. Napríklad v Javorníkoch hlásia Kasárne 60 až 100 centimetrov snehu, Makov 35 až 55 centimetrov. Na východe Slovenska je vo Vyšných Ružbachoch 85 až 100 centimetrov technického snehu, na Plejsoch a v Levočskej doline do 50 centimetrov, 50 až 85 centimetrov snehu hlási Veľká Rača na Kysuciach a 80 centimetrov susedné stredisko Športcentrum Oščadnica.

V Alpách sa snehová vrstva od začiatku týždňa postupne zvyšuje, včera pripadlo 5 až 20 centimetrov nového snehu. Dnes a zajtra sa má počasie mierne zlepšiť, príchod ďalšieho sneženia sa očakáva už v nedeľu. Podmienky pre zimné športy sú dobré až veľmi dobré. Sneh je prachový. Od 3,5 metrov snehu v horných hodnotách hlási Sölden, Zell am See-Kaprun aj Schladming Dachstein.

 

Autor: KOŠICE ONLINE / Zdroj: TASR

Komentáre