Medailová žatva košických kickboxerov v Innsbrucku

SvetŠport

V dňoch 21.-23.apríla 2017 sa v olympijskej hale rakúskeho Innsbrucku uskutočnilo ďalšie podujatie WAKO svetového pohára v kickboxe.

Foto

Za účasti 2176 štartujúcich z 32 krajín sa zúčastnila tohto podujatia aj 9 členná pretekárska výprava košického Guard klubu, ktorú tvorili kadeti a juniori pripravujúci sa na svoj vrchol, septembrové Majstrovstvá Európy v macedónskom Skopje a taktiež Veronika Cmárová, členka Top teamu SR v príprave na júlové Svetové hry v poľskom Vroclave.

Košičania vybojovali vynikajúci úspech a domov si priniesla 3 zlaté, 2 strieborné a 8 bronzových medailí.

Zlato a pás víťaza si vybojovali: Veronika Cmárova v kicklighte žien nad 65 kg, Laco Maruscsak v kicklighte juniorov do 63 kg a Dávid Guman v kicklighte kadetov do 47 kg.

Strieborné medaily si v Rakúsku vybojovali Adrián Čulík v lightcontacte kadetov do 69 kg a Reka Harajdová v lightcontacte kadetiek do 50 kg.

Medailovú žatvu Košičanov zavŕšili ziskom bronzových medailí Veronika Cmárová v K1 žien do 65 kg, Dmytro Korotchenkov  fullcontacte mužov do 67 kg, Vanesa Vincova v kicklighte junioriek do 60 kg, Dávid Guman v lightcontacte kadetov do 47 kg, Reka Harajdová v kicklighte kadetiek do 50 kg, Laco Maruscsak v lightcontacte juniorov do 63 kg a Vladyslav Shcherbak v pointfightingu kadetov do 69 kg a kicklighte kadetov do 69 kg.

Už o mesiac (18.-21.5.2017) čaká borcov košického Guardu ďalšia medzinárodná previerka na ďalšom podujatí WAKO svetového pohára v maďarskom hlavnom meste Budapešť.