Messi bojkotoval ceremoniál a CONMEBOL obvinil z korupcie: „Kazia fanúšikom pôžitok z futbalu“

SvetŠport

Víťazom súboja o bronz na šampionáte Copa America sa stala Argentína. Jej kapitán Lionel Messi však duel nedohral po červenej karte v prvom polčase. Po víťazstve svojho tímu bojkotoval medailový ceremoniál a obvinil Juhoamerickú futbalovú konfederáciu (CONMEBOL) z korupcie.

V súboji minuloročných finalistov mali navrch Argentínčania, ktorí sa zásluhou Sergia Agüera a Paula Dybalu dostali do vedenia. Priebeh zápasu o bronz narušil konflikt najväčšej hviezdy „albicelestes“ Lionela Messiho s Čiľanom Garym Medelom. Obaja zinkasovali od hlavného arbitra Maria Diaza de Vivara z Paraguaja v 37. minúte červenú kartu.

Messi v pozápasových rozhovoroch opäť nešetril kritikou na adresu rozhodcov a aj CONMEBOL. Prísnu červenú kartu považuje za formu odplaty zo strany Juhoamerickej konfederácie za kritiku po prehratom semifinále s Brazíliou (0:2). Ekvádorský rozhodca Roddy Zambrano v ňom zaváhal hneď dvakrát a Argentínčanov ukrátil o dva pokutové kopy, pričom si sporné situácie neoveril prostredníctvom VAR (video assistant referee).  „Za normálnych okolností by sme obaja vyviazli len so žltou kartou. Na turnaji sme mohli uhrať lepší výsledok, no jednoducho nás nenechali prebojovať sa až do finále. Korupcia a rozhodcovia kazia fanúšikom pôžitok z futbalu," vyhlásil Messi, ktorému Čile nedoprialo v rokoch 2015 a 2016 radovať sa z celkového prvenstva na Copa America. V oboch prípadoch rozhodovali jedenástkové rozstrely, pričom pred troma rokmi zlyhala aj samotná hviezda FC Barcelona. Podľa Messiho je vopred rozhodnuté aj o víťazstve Brazílie vo finále, ktoré je na programe v nedeľu (22:OO hod). Trestu za svoje výroky sa neobáva: „Niekto musel konečne povedať pravdu."       

Foto
Lionel Messi / TASR

Na vyjadrenia Messiho čoskoro reagovala aj Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL). „Je neakceptovateľné, aby niekto na základe situácií, ktoré sú bežná súčasť hry, vyrukoval s nepravdivými a ničím nepodloženými obvineniami, ktoré útočia na integritu turnaja. Považujeme to za prejav dešpektu smerom k turnaju, všetkým účastníkom a stovkám profesionálov, ktorí sú členovia konfederácie. Tá sa od roku 2016 snaží zlepšiť transparentnosť, profesionalitu a rozvoj juhoamerického futbalu. Základný pilier fair play je schopnosť akceptovať výsledok," uvádza sa vo vyhlásení CONMEBOL.

 

Zdroj: TASR

Komentáre