Mesto Prešov sa štvrtýkrát zapojí do Národného týždňa manželstva

PrešovZaujímavosti

Štvrtok prinesie svätú omšu za manželov s obnovou manželských sľubov a adoráciou.

V týždni osláv svätého Valentína, od 11. do 17. februára, sa uskutoční celosvetová kampaň Národný týždeň manželstva (NTM). Cieľom je povzbudiť manželov a pomôcť im v budovaní svojho vzťahu. Po štvrtýkrát sa do kampane zapojí aj mesto Prešov. Pre manželov je pripravený kultúrny, duchovný či športový program a sú pripravené aj zaujímavé zľavy.

Ako uviedol koordinátor podujatia Vladimír Sochor, jedným z cieľov NTM je manželstvo oslavovať ako vzácnu hodnotu pre jednotlivcov a podporiť tých, ktorí v manželstve žijú alebo sa ho chystajú uzatvoriť. Sériu podujatí v Prešove otvorí v pondelok popoludní volejbalový turnaj v priestoroch Cirkevnej základnej a materskej školy svätého Gorazda. Od pondelka do piatka od 17.00 do 19.00 v priestoroch Univerzitného pastoračného centra na Jarkovej ulici poskytnú poradenské služby pre manželov. Krajské múzeum v utorok pripraví slávnostné otvorenie výstavy a vyhlásenie výsledkov fotosúťaže vyhlásenej k NTM. Okrem toho pripraví aj hry v múzeu, na čo v stredu nadviaže tradičným podujatím Čaj o piatej u Rákociho s manželmi Máriou a Mikulášom Moyzesovcami. V Divadle Alexandra Duchnoviča sa zase uskutoční predstavenie V šere hľadiska.

Foto
Ilustračná fotografia / Pixabay

Štvrtok prinesie svätú omšu za manželov s obnovou manželských sľubov a adoráciou. V Hvezdárni a planetáriu sa zase uskutoční Rande pod hviezdnou oblohou so skladbami Céline Dion. Sobotné popoludnie bude patriť prednáške klinického psychológa a poradcu Ľuboša Lacha, ale aj 4. ročníku bowlingového turnaja pre manželov a popoludniu spoločenských hier Zahrajme si spolu v Mariannus pub and caffe na Čapajevovej ulici. Týždenný program NMT v nedeľu uzatvorí vzdelávaco-spoločenským programom, ktorý upriami pozornosť na základné piliere a hodnoty manželstva Duet tour v klubovni Puzzle na Svätoplukovej ulici.

Kampaň Národný týždeň manželstva sa uskutoční už po deviaty raz. Je súčasťou celosvetovej kampane The Marriage Week, ktorá má tradíciu už od roku 1997. Prvý raz sa uskutočnila v Anglicku, dnes je do nej zapojených takmer 30 krajín. Tohtoročným heslom kampane Národný týždeň manželstva na Slovensku je slogan Hráme spolu. Organizátori ním chcú zamerať pozornosť spoločnosti na hravosť, zábavu a priateľstvo v manželstve.

 

Zdroj: SITA

Komentáre