Mirgorodský, Haššová, Maceková ani Mintálová nepostúpili do finále

EurópaŠport

Napriek ôsmim trestným sekundám bola najbližšie k postupu spomedzi Sloveniek prvá menovaná, ktorá obsadila 13. miesto a od postupovej 10. priečky ju delilo 1,04 s.

Slovenský reprezentant Marko Mirgorodský chýba vo finále disciplíny C1 na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v talianskej Ivrei. Stále iba 19-ročný Lipták skončil v semifinále súťaže kanoistov do 23 rokov na nepostupovom 20. mieste výkonom 93,66 s. O šancu pobiť sa o lepšie umiestnenie ho pripravili dva "ťuky" - prišiel do kontaktu s bránkami 17 a 18. Do finále sa Mirgorodský neprebojoval napriek tomu, že v piatok ovládol kvalifikáciu. V semifinále bol vďaka čistej jazde najrýchlejší Talian Raffaello Ivaldi (81,36).

Foto
Na snímke slovenský pretekár Marko Mirgorodský / TASR

Slovensko nemá zastúpenie ani vo finále kajakárok do 23 rokov, bránami semifinále neprešli Michaela Haššová, Simona Maceková ani Eliška Mintálová. Napriek ôsmim trestným sekundám bola najbližšie k postupu spomedzi Sloveniek prvá menovaná, ktorá obsadila 13. miesto a od postupovej 10. priečky ju delilo 1,04 s. Maceková sa umiestnila na 16. pozícii a Mintálová skončila po "päťdesiatke" na pätnástej bránke na 26. mieste. Víťazkou semifinále disciplíny K1 sa stala Francúzka Camille Prigentová (86,18).