Pozrite si originálny balík prežitia v Košiciach, ktorý pobaví a donúti nás zamyslieť sa

KošiceZaujímavosti

„Život v Košiciach je trochu ako manželstvo. Poznáte už všetky jeho muchy a nedokonalosti, občas sa dokonca obzriete za iným mestom - ale dôležitejší je fakt, že zostávate," hovorí autor ďalších trefných ilustrácií Igor Kupec.

Foto

Nie tak dávno sme vám priniesli článok o tom, že vrátiť sa do rodného mesta po dlhých rokoch za hranicami môže byť pre našinca zložité. Igor Kupec je Košičan, ktorý sa touto témou začal zaoberať intenzívnejšie a aj preto organizuje pravidelné stretnutia, ktoré nazval Príliv. O čo konkrétne ide, si môžete prečítať aj v tomto rozhovore. 

Teraz Igor prichádza s balíkom na prežitie, v ktorom opäť veľmi trefne popisuje naše mesto. „Košice Survival Kit (balík na prežitie v Košiciach, pozn. autorky) - to je sedem rád pre ľudí, ktorí sa do Košíc prisťahovali alebo vrátili. Predstavujem im realitu mesta bez príkras, ale s láskou. Na čo si majú dať pozor, na hlavné témy a zvyky, ktoré mestom hýbu,” uviedol pre Košice Online Igor Kupec.

„Košice Survival Kit som spravil v rámci svojho projektu Príliv. Organizujem pravidelné stretnutia pre ľudí, ktorí sú v Košiciach noví a snažia sa tu zapadnúť. Ďalšie stretnutie bude už budúci týždeň. Viac info na FB stránke," dodáva Kupec. 

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Autor: KOŠICE ONLINE

Komentáre