Neúspešný vstup Prešova do skupinovej fázy Pohára EHF

PrešovŠport

Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - Tatran Prešov (SR) 27:19 (15:10).

Hádzanári Tatrana Prešov vstúpili do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018 prehrou. Zverenci trénera Slavka Golužu v sobotňajšom úvodnom stretnutí 1. kola A-skupiny podľahli na palubovke dánskeho Bjerringbro-Silkeborg 19:27 (10:15), keď s protivníkom držali krok len v prvej tretine duelu.

Úradujúci slovenský šampión, ktorý účinkuje v tejto fáze druhej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže už tretíkrát, sa na budúcu sobotu 17. februára od 18.00 h predstaví v domácom prostredí svojej Tatran handball arény proti bieloruskému SKA Minsk.

Hádzanári Tatrana Prešov / TASR

Otvárací zápas skupiny sa v úvodnej štvrťhodine vyvíjal pre Tatran nádejne. Hostia držali krok a v 13. min ich po rýchlom protiútoku poslal prvýkrát do vedenia Hrstka (5:4). Český krídelník potom na začiatku 17. min upravil z pokutového hodu na 6:5 pre slovenského šampióna, ale nasledovala štvorgólová šnúra domácich a oddychový čas prešovského kouča Golužu v 22. min za stavu 9:6 z pohľadu hostiteľov. Babič vzápätí skorigoval na 7:9, ale prišli ďalšie tri góly v sieti Tatrana a päťgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre aj pri oddchode tímov na polčasovú prestávku (15:10).

Silkeborg aj po zmene strán držal opraty duelu vo svojich rukách, po ďalších 10 minútach hry vyhrával už 20:12. Vďaka gólom prešovskej opory L. Urbana nebol rozdiel medzi tímami ešte vyšší. Domáci sa dočkali aj dvojciferného vedenia, Lassen zakončil v 50. min brejk na 25:15. Hráči Tatrana to však nezabalili, o štyri minúty neskôr prehrávali 18:25, ale domáci nepripustili v závere zdramatizovanie. Svoje vedenie si poistili na 27:18, o gólovú bodku zápasu sa na opačnej strane postaral Číp.