Neymar sa bráni, vedenie PSG bolo o jeho absencii informované

SvetŠport

Hviezdny útočník sa mal v pondelok hlásiť na predsezónnom kempe francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain. Neymar však namiesto toho ostal v rodnej Brazílii.

Na Neymarovu absenciu zareagovalo vedenie osemnásobného šampióna Ligue 1 oficiálnym vyhlásením: „V pondelok 8. júla sa mal Neymar da Silva Santos Junior pripojiť k tímu. V dohodnutom čase však nebol na dohodnutom mieste, bez súhlasu klubu. Klub preto podnikne príslušné kroky."

Podľa Neymara je však celá kauza zbytočne vyhrotená a klub o svojom neskoršom príchode informoval v predstihu. Ako dôvod uviedol natáčanie spotu, ktoré je naplánované na 10. júl. „Neymarova organizácia to plánovala päť rokov, každý poznal termín. Do Francúzska sa vráti 15. júla, tak ako sa s vedením dohodol minulý týždeň," povedala jeho hovorkyňa Day Crespová. Celú situáciu sa snaží upokojiť aj Neymarov otec. Ten brazílskym médiám vysvetlil, že nakrúcanie súvisí s charitatívnou činnosťou: „Nešlo to odložiť, všetci o tom vedeli, netreba to dramatizovať."

Foto
Neymar / TASR

Dvadsaťsedemročný hviezdny útočník zavítal do hlavného mesta Francúzska v lete 2017, keď francúzskeho šampióna posilnil za rekordných 222 miliónov eur. V súčasnosti sa však šíria špekulácie, že by sa mal Neymar vrátiť späť do Barcelony. „Sme v istom kontakte s Barcelonou, ale zatiaľ od nikoho neevidujeme žiadnu konkrétnu ponuku. Ak sa niekto nájde, kto dokáže zaplatiť požadovanú sumu, Neymar môže ísť," uviedol športový riaditeľ PSG  Leonardo. Podľa španielskeho periodika Diario Sport sa už dokonca dohodol na zmluve, ktorá mu ročne vynesie 24 miliónov, čo je o dvanásť miliónov menej v porovnaní so zárobkom v Paríži.

 

Zdroj: TASR

Komentáre