Noc divadiel po prvýkrát ovládla aj Trebišov

VýchodKultúra

Organizátori si pre návštevníkov pripravili dvojdňový program.

V Trebišove sa historicky po prvý raz uskutočnilo podujatie Noc divadiel. Ako uviedol hlavný organizátor Lukáš Pavlikovský z občianskeho združenia Šum, Trebišov si akciu zaslúži, keďže v meste pôsobí viacero divadiel a zároveň organizujú aj divadelné festivaly.

Piatkový (16.11.) program odštartovalo bábkové predstavenie, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch Zemplínskej knižnice. „Snažili sme sa nájsť predstavenia, aktivity aj podujatia pre všetky vekové kategórie. Mali sme tu bábkové divadlo pre malé deti aj inscenáciu, ktorá bola úplným protipólom - drámu pre dospelých,“ skonštatoval Pavlikovský s tým, že hru si naštudovalo divadlo AmfiTeatro pri Centre voľného času v Trebišove.

Foto
Súčasná ruská dráma Vasilija Sigareva Vĺčik / TASR

Súčasťou včerajšieho (17.11.) programu bola aj interaktívna výstava divadelného osvetlenia. V inscenáciách detských divadelných súborov radi pracujú so svetlom, čo spolu s ďalšou organizátorkou Editou Treščákovou potvrdil aj Pavlikovský: „Obaja radi používame netradičné svietenia, hráme sa s tieňmi, farbami tak, ako ľudia v tomto meste možno nie sú zvyknutí. Práve túto našu hru sme chceli zužitkovať v tejto výstave.“ Návštevníkom zároveň ukázali divadlo so svetlom, ktoré si môžu urobiť aj doma. Do Noci divadiel sa zapojilo aj najaktívnejšie a najstaršie divadlo v meste, Divadlo G Trebišov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre