Novovzniknutá strana Šport do Košíc a na Východ chce ísť do VÚC

KošiceSpravodajstvo

Prioritou strany je dosiahnuť, čo najväčší poslanecký klub a následne rozvíjať športové odvetvie v rôznych oblastiach.

Foto
Ilustračné foto / pixabay.com

Členovia novej regionálnej politickej strany s názvom Šport do Košíc a na Východ dnes oznámili jej cieľ a ambíciu zúčastniť sa najbližších volieb do vyšších územných celkov. Strana vznikla z Občianskeho združenia Šport do Košíc a jeho trojročnej iniciatívy, ktorá smerovala až do účasti jeho členov v komunálnych voľbách v roku 2014. Piatim z nich sa podarilo dostať do mestského zastupiteľstva.

„Keďže voľby do vyšších územných celkov sú o Košickom kraji, o týchto regiónoch, ktoré nás zaujímajú od Michaloviec počnúc, až po Spišskú Novú Ves, a naši športoví priatelia boli tiež z týchto regiónov, tak myšlienka založenia regionálnej politickej strany, ktorá sa bude hlavne venovať Košiciam a Košickému kraju bola položená na základe Občianskeho združenia Šport do Košíc,“ vysvetlil predseda strany Igor Sidor.

Prioritou strany je dosiahnuť, čo najväčší poslanecký klub a následne rozvíjať športové odvetvie v rôznych oblastiach. V pláne majú zrekonštruovať čo najviac ihrísk v rámci celého Košického kraja. Okrem toho chcú hľadať alternatívy podpory jednotlivých klubov bez ohľadu na to, či sú to športové kluby v oblasti individuálnych alebo kolektívnych športov.

Najviac financií by teda novovzniknutá strana chcela použiť na podporu masového rozvoja športu. Popri tomto hlavnom bode volebného programu sa plánujú jej členovia zaoberať školstvom, zdravým stravovaním v školských jedálňach, ale aj zdravotníctvom, doprave a rómskej problematike. Strana ešte nemá vybraného kandidáta na prípadného župana.

„Keďže naberáme ľudí aj z iných okresov, to znamená, už máme Košice okolie, máme Trebišovský okres, včera sa nám predstavili z Michalovského okresu, tak túto tému zatiaľ nechávame otvorenú na september, kde ešte máme dostatočný čas a priestor,“ prezradil Sidor a dodal, že strana plánuje v blížiacich sa voľbách získať päť poslaneckých kresiel.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

Komentáre