Obľúbená otázka falošných súťaží na Facebooku: Máte v mobile paušál?

SlovenskoSpravodajstvo

Na Facebooku číhajú podvodníci, ktorí od vás pod zámienkou výhry dostanú nemalé peniaze.

Množstvo ľudí sa snaží na fenoméne sociálnych sietí zarobiť. Najčastejšou formou je marketing prostredníctvom sociálnych sietí, no nájdu sa aj podvodníci, ktorí využívajú neznalosť ľudí na vlastné obohatenie. Jednou z takýchto podvodných stránok bola aj Travel Slovakia, ktorá fanúšikom ponúkala výhry v podobe luxusných dovoleniek. Žiadne dovolenky sa ale vyhrať nedali. Stránka užívateľov donútila poslať SMS správu, ktorou si mali výhru potvrdiť, miesto toho im na telefónnom účte pribudlo 20 eur k zaplateniu.

Foto

Takýchto podvodných stránok je viacero, všetky sa dajú spoznať podľa toho, že sa vás opýtajú, či máte na mobile paušál. To je veta, na ktorú by ste si mali dávať podľa policajtov pozor. „Majitelia takýchto stránok kontaktujú takmer všetkých, ktorí komentovali ich statusy, gratulujú im akože k výhre a čoskoro sa pýtajú, či výhercovia vlastnia paušál v telefóne. Načo im to tak asi je? Na podvod. Takýmto spôsobom a s pomocou spoplatnenej správy od vás vymámia približne 20 eur. Ignorujte takéto súťaže a pamätajte si túto jednu vetu, podľa ktorej ich ľahko rozpoznáte,“ varuje polícia na Facebooku.

Najnovšou takouto podvodnou stránkou je Nábytok Star. Podvodnú súťaž na Facebooku rozoznáte aj podľa toho, že ide o priveľmi drahé a luxusné výhry, ďalším ukazovateľom môže byť, že súťaž neorganizuje oficiálna Facebooková stránka produktu.

 

Autor: MARTIN MAJDÁK

Komentáre