Oceliari končia vo štvrťfinále playoff

KošiceŠport

Postup B. Bystrice do semifinále, Košice zdolala v sérii 4:1.

Jediný gól v celom stretnutí rozhodol o postupovom víťazstve domácich hokejistov HC ‘05 iClinic Banská Bystrica proti hráčom HC Košice v sobotňajšom piatom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. O svojom úspechu rozhodli "barani" až v 15. min predĺženia, keď sa v presilovej hre presadil Guillaume Asselin, v celej sérii triumfovali Bystričania 4:1.

Na snímke zľava Klemen Pretnar (Banská Bystrica) a Richard Jenčík (Košice) / TASR

Podľa očakávania sa hral v 5. štvrťfinále síce bojovný, no predovšetkým opatrný hokej. Ani jedna chyba sa neodpúšťala, a tak sa prakticky hralo bez väčších šancí. Asi najväčšiu spálil v 12. min Hrnka, keď úplne sám pred Lundströmom mu puk skĺzol z hokejky, napriek tomu zakončil, no príliš slabo. Hrnka spálil príležitosť aj v 10. min, príliš veľa manévrovacieho priestoru pred bránkou však nemal. Domáci tlačili viac, aj bránku častejšie trafili, či už v úplnom začiatku Brittain, v 5. Faille a v 14. Hrnka. Všetky príležitosti sa dosť podobali, so zakončením v bezprostrednej blízkosti a dosť unáhlene, pretože obrana okamžite zasiahla. Košičania s nožom na krku spočiatku dobre korčuľovali, v brejkoch občas zatlačili, v 2. min sa do streleckého zakončenia dostal Šoltés, to však bolo z ich úspornej tvorivosti v podstate všetko. V druhej tretine sa pohla aj štatistika vo vylúčeniach, prví hráči si šli sadnúť na trestnú lavicu v 32. min, no na oboch stranách a nikto si výhodu neužil. 'Barani' opäť viac zamestnávali brankára, pri výpočte asi siedmich väčších šancí zaujala hlavne Asselinova v 38. min, ktorú Lundström zneškodnil. Lukáš v domácej bránke prakticky nemal robotu, mal pred sebou nepriepustnú obranu a s náznakmi Nagya v 24. min a Hričinu v 27. si hravo poradil. Domácim chýbali zranení hráči Surový i Lamper, Košičanom zasa Hovorka, no to, že vznikli gólové suchoty, zavinili iné príčiny. V tretej tretine sa Hohmann natlačil pred bránku a takmer otvoril skóre, blízko ku gólu bol aj Hrnka v 46. min. Tlak domácich narástol, no šancu so zakončením Hričinu si v 48. min vypracovali Košičania. Od 48. min si zahrali domáci presilovku bez vytúženého efektu, v prečíslení neuspeli v 53. min Bubela i Hohmann, na druhej strane svoju dravosť ukázal v prieniku Spilar. Brankári sa zapotili pri častých strelách, Lundström najmä pri pokuse Bartánusa v 56. min a onedlho aj Brittaina, 'rolety' na oboch stranách však zostali zatiahnuté a muselo sa predlžovať. Na zlatý gól sa čakalo do 75. min a postaral sa oň v presilovke Asselin.

Zdroj: TASR / SITA