Oceliari neuspeli ani v druhom zápase. Šimíček: Sme v ťažkej situácii

KošiceŠport

Košickí hokejisti prehrali aj druhý domáci štvrťfinálový zápas s Popradom a v sérii hranej na štyri víťazstvá prehrávajú 0:2.

Víťazný gól Joonu Ervinga / KOŠICE ONLINE

Nespokojnosť trénera Romana Šimíčka po pondelkovej prehre vyústila do posadenia útočníka Petra Kafku na tribúnu a miesto zraneného obrancu Klemena Pretnara zaujal Jere Pulli. „Oceliari“ podali v porovnaní s úvodným duelom bojovnejší výkon a k víťazstvu mali tentoraz oveľa bližšie. V 56. minúte síce poslal hostí do vedenia Martin Belluš, no už o osem sekúnd neskôr vyrovnal domáci kapitán Ladislav Nagy. O triumfe „kamzíkov“ rozhodla strela obrancu Joonu Ervinga z polovice predĺženia.

„Po prvom zápase sme si v kabíne povedali ostré slová o tom, že musíme byť dôraznejší. V tom sme sa aj zlepšili, ale nestačilo to,“ pustil sa do hodnotenia tréner Roman Šimíček. „Momentálne sme vo veľmi ťažkej situácii. Dnes sme dali do hry viac srdca než v prvom zápase, ale bolo to málo. K Lacovi Nagyovi sa musí gólovo pridať aj niekto ďalší. Z Popradu sa chceme vrátiť za stavu 2:2."

Aj jediný strelec Košíc Ladislav Nagy hovoril o zlepšenom výkone, ktorý však nebol natoľko dobrý, aby viedol k víťazstvu.

„Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali trochu viacej gólových šancí. Škoda prehry. Musíme hrať a bojovať nie na 100, ale na 200 percent. Teraz sú na koni, ale musíme bojovať všetci do jedného,“ skonštatoval Nagy.

Za jeden z kľúčov k úspechu považuje zlepšenie efektivity v presilovkách. Zo šiestich početných výhod totiž nevyťažili v utorok nič.

„Musíme tam viac strieľať a zjednodušiť to. Všetko tlačiť do bránky. Nemôžeme sa hrať na technických hráčov, ale musíme to všetko strieľať. A nechať na ľade ešte väčšie srdce,“ pridal Nagy.

Veľké srdce naopak vkladajú do hry od úvodu série Popradčania. Pred svojim brankárom Tomášom Vošvrdom blokujú desiatky striel a aj preto si zo Steel arény odviezli dve víťazstvá.

„Sme veľmi radi za toto víťazstvo,“ tešil sa strelec úvodného gólu stretnutia Martin Belluš. „Je to až neuveriteľný pocit a máme veľkú radosť, že sme v Košiciach vybojovali oba zápasy. Poctivo sme bránili, čakali sme na chyby súpera a doviedli sme to do víťazného konca."

Vedeli sme, že Košičania na nás vyletia a aj sme sa na to prichystali. Prvú tretinu sme ustáli, hoci domáci hrali výborne, dohrávali súboje. Opäť nás podržal brankár, ale aj obranná hra. To je to, čo v play off rozhoduje. Mali sme srdiečko, blokovali sme strely a verili sme vo víťazstvo. Po inkasovanom góle sa ukázala morálna sila nášho tímu. V predĺžení sme cítili, že Košice majú rešpekt. Mali sme aj viac šťastia,“ priznal tréner Popradu Roman Stantien.

Tretí duel je na programe v piatok 15. marca v Poprade.

Galéria k článku

HC Košice - HK Poprad 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 56. Nagy (Koch, Slovák) - 56. Belluš (Karalahti), 65. Erving (Salija). Rozhodovali: Štefik, Stano - Rojík, Gajan, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 5707 divákov.

/stav série: 0:2/

HC Košice: Habal - Slovák, Koch, Derljuk, Šedivý, Čížek, Dudáš, Pulli - Sýkora, Brophey, Nagy - Spilar, Suja, Petráš - Šerbatov, Ignatuškin, Haščák - Jokeľ, Klíma, Lušňák - Žitný

HK Poprad: Vošvrda - Miner, Brejčák, Fabian, Petran, Erving, Salija, Karalahti - Svitana, Mlynarovič, Bondra - Takáč, Zagrapan, Buzzeo - Miller, Heizer, Abdul - Macík, Paukovček, Belluš - Paločko

AUTOR: KOŠICE ONLINE