Oceliari uspeli v Nitre, dva body ukoristili v nájazdoch

KošiceŠport

Hokejisti Nitry prehrali v 32. kole Tipsport extraligy s Košicami 2:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Košičania ukoristili v Nitre cenné body / KOŠICE ONLINE

HK Nitra - HC Košice 2:3 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Minárik (Foget, Kollár), 60. Tvrdoň - 21. Mráz (Baránek, Chovan), 31. Klhůfek (Chovan), Rozhodujúci sam. nájazd Belluš. Rozhodovali: Tvrdoň, Stano - Kacej, Crman, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Réway (Košice) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Cowley – Š. Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Ege, Pupák, Knižka, Vitáloš – Hrnka, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Kollár, Fominych – Holešinský, Foget, A. Sýkora – Múčka, Šiška, Minárik

Košice: Sedláček – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Krasničan, Cibák – Chovan, Mráz, Klhůfek – Jenyš, Vrábeľ, Réway – Jokeľ, Eliaš, Milý – Frič, Havrila, Belluš

Úvodná tretina priniesla viacero spálených šancí. Prvú tutovku zahodil v 4. minúte hosťujúci Mráz, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. V 9. minúte nastrelil žŕdku nitriansky útočník Slovák. To ho však mrzieť nemuselo, pretože v 14. minúte poslal Nitru do vedenia Minárik.

V prostrednej časti hry boli jasne lepším mužstvom Košice. Výrazným spôsobom k tomu pomohol rýchly gól z hokejky Mráza, ktorý sa presadil v 24. sekunde. Oceliari” viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme. V 28. minúte ešte zlé striedanie prvej útočnej formácie “corgoňov” dokázal napraviť Cowley, no o tri minúty už nestačil ani brankár Nitry. Obrana domácich si zle rozdelila hráčov a osamotený Klhůfek už nezaváhal - 1:2.

V 45. minúte dal obrovskú príležitosť na zmenu skóre Réway, ktorý nebezpečným hitom v strednom pásme zostrelil Kollára a putoval pod sprchy. Päťminútová presilovka však Nitranom nevyšla a bránu Sedláčka prakticky neohrozili. Tlak domácich v závere nebol príliš silný, no v hre bez brankára sa Nitrania predsa dočkali vyrovnania. Tvrdoňovu prihrávku si 34 sekúnd pred koncom zrazil do vlastnej brány korčuľou jeden z brániacich hráčov Košíc - 2:2.

Predĺženie ponúklo najväčšiu šancu na rozhodnutie Nitre. Presilová hra však domácim opäť nevyšla. V samostatných nájazdoch rozhodol typickým nájazdom Belluš.

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nebol to vydarený zápas. Chýbalo nám sebavedomie, čo bolo vidieť v súbojoch. V defenzíve sme iba tieňovali košických hráčov, ktorí pôsobili pohybom veľmi dobre. Zlyhali nám presilové hry, v ktorých špeciálne formácie absolútne nefungovali.“

Jan Šťastný, tréner Košíc:Musím povedať, že sme odohrali parádny zápas. Hrali sme zodpovedný, jednoduchý hokej. Udržali sme sa v útočnej tretine na puku a dokázali sme reagovať na nepriaznivý vývoj. Škoda záveru, kde si myslím, že sme mali na ľade najskúsenejších hráčov, no situáciu sme zahrali zbŕklo a súper so šťastím vyrovnal. Sme spokojní s dvomi bodmi, keďže v Nitre nie je jednoduché vyhrávať. Na druhú stranu nás mrzí, že sme jeden stratili. Chceme sa pohybovať v tabuľke vyššie, ako sa nachádzame a potrebujeme trojbodovú sériu. Chcem vyzdvihnúť prácu našich špeciálnych formácií na oslabeniach, ktorí zblokovali veľa striel. Mrzí ma simulovanie a „skákanie“. Myslím si, že dnes domáci Tvrdoň párkrát niektorým veciam zbytočne „pridal“. Je škoda, že sa to v lige objavuje, pretože to dehonestuje prácu hráčov. Keď si toto prečíta, tak verím, že nabudúce už súboj ustojí. Keď to faul nebude, tak verím, že príde za rozhodcom a faul odvolá.“

HC'05 Banská Bystrica - DVTK Miškovec 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Góly: 13. Breton (Vašaš, Kabáč), 16. J. Sukeľ (Breton, Ihnačák), 55. Mlynarovič (Marek Sloboda) – 36. Vas (Osterberg, Wehrs), 52. Magosi Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – Hercog, J. Šefčík, vylúčení na dve min.: 5:7, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.
      Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Demo – Faško-Rudáš, Ihnačák, J. Sukeľ – Vašaš, Mlynarovič, Dvorský – D'Aoust, Tamáši, Kabáč – Kriška, Výhonský, Vybíral – Marek Sloboda (od 30. min.)
      Miškovec: Adorján – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Szirányi, Vojtkó, Fazakas – Rokaly, Vas, Osterberg – Magosi, Lövei, Csányi – Anderson, Galanisz, Flick – Turbucz, Páterka , Miskolczi

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)
      Góly: 9. Chromiak (E. Švec), 17. Paukovček (Ackered, Hecl), 61. Ackered (Hecl) – 24. Melancon (Nuutinen), 48. Kelemen (J. Mikúš, R. Bondra). Rozhodovali: Baluška, Výleta – Frimmel, Jedlička, vylúčení na 2 min: 5:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov
      Trenčín: LaCouvee – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Rajnoha, Ilenčík, J.Urban – Bezúch, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Berisha, Reddick, M.Valach – Chromiak, Sojčík, Sádecký – Kukuča
      Zvolen: Rahm – O.Kotvan, Betker, Melancon, M.Ivan, Kubka, Hraško, D.Ďuriš, Meliško – Kelemen, P.Zuzin, R.Bondra – Nuutinen, J.Mikúš, McPherson – Tibenský, M.Halama, P.Marcinek – Chlepčok, Gubančok, Kolenič

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Mikron Nové Zámky 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
      Góly: 17. Mihalík (Oško), 31. Tullio (Portokalis, Mezovský), 60. Rud. Huna (Petran, Kaarlehto) - 9. Doggett (Seppänen, Šeliga). Rozhodovali: Snášel, Novák - Durmis, Šoltés, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Hamráček 5+DKZ za napadnutie - Jurík 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, bez divákov.
      Liptovský Mikuláš: Kaarlehto – Nemec, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Pavúk, Droppa – Rud. Huna, Lištiak, Štrauch – Michalík, Oško, Hamráček – Portokalis, McShane, Tullio – Kalousek, Uhrík, Bača
      Nové Zámky: Kiviaho – B. A. Clarke, Västilä, Ordzovenský, Fereta, Mikuš, Holenda, Šeliga – Seppänen, Doggett, Števuliak - Andrisík, Embrich, Bajtek - Zahradník, Holovič, Jurík - Ondrušek, Rehák

HC Slovan Bratislava - HC 07 Detva 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
      Góly: 13. Kundrík, 48. Bortňák (Šišovský, Ališauskas), 52. Urbánek (Ranford), 55. Kundrík (Valach) - 7. Klíma (Korím, Curry). Rozhodovali: Korba, Lokšík - Janiga, Synek, vylúčení: 12:10 na 2 min, navyše: Maier - Curry obaja 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov.
      Slovan: Parks – Brodzinski, Ališauskas, Štajnoch, Meszároš, Valach, Maier, Beňo - O'Donnell, Kytnár, Ranford - Jendek, Urbánek, Šišovský – Kundrík, Bortňák, Matoušek - Lepskii, Lukošík, Jasenec - Lačný
      Detva: Sholl – Turan, Lalík, F. Fekiač, Rymsha, Gachulinec, Jendroľ, O. Turan, Korím, Masarik – Ščurko, V. Fekiač, Ľupták – Charbonneau, Čacho, Cox – Downing, P. Valent, Sýkora – Curry, T. Klíma, Žilka

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)
      Góly: 13. Korhonen (Mudrák, Lalancette), 26. Hickmott, 50. Takáč, 57. Korhonen (McCormack, Lalancette) - 20. Mešár (Skokan, Kramár), 43. Drgoň (Svitana), 59. Bjalončík (Zagrapan, Mashinter). Rozhodovali: Goga, D. Konc st. - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, bez divákov.
      HK Dukla Ingema Michalovce: Tomek - Mudrák, Mihálik, McCormack, Kolusz, Louis, Ťavoda, Zekucia - Korhonen, Lalancette, Erkinjuntti - Takáč, Suja, Šoltés - Regenda, Hickmott, Bartánus - Török, Galamboš, Chalupa - Mašlonka
      HK Poprad: Vošvrda - Kramár, Drgoň, Seigo, Dalhuisen, Erving, Ulrych, Hudec - Svitana, Skokan, Mešár - Livingston, Zagrapan, Mashinter - Matúš Paločko, Bjalončík, Handlovský - Matej Paločko, Jevoš, Hájnik - Valigura