Oceliari vyprášili kožuch medveďovi spod Poľany

KošiceŠport

Košickí hokejisti potvrdili, že to na Detvu vedia. V histórii extraligových meraní síl s tímom spod Poľany ešte nestratili ani jediný bodík a inak tomu nebolo ani v piatok. Ba čo viac, „medveďom“ dokázali poriadne vyprášiť kožuch.

Roman Žitný prekonáva Romana Petríka / KOŠICE ONLINE

Základom vysokého víťazstva 7:1 bol drvivý nástup, keď skórovali v priebehu 37 sekúnd tretej minúty Dávid Šoltés Roman Žitný. Tréner hostí Roman Turek na to zareagoval výmenou brankárov, no to Košičanov nespomalilo a ešte v prvej tretiny pridali ďalšie dva góly.

„Bolo dôležité, že sme potvrdili výkon z predošlého zápasu. Prvá tretina rozhodla, odskočili sme v nej súperovi na výrazný rozdiel. Hráčom ďakujeme za prístup k dnešnému zápasu,“ zhodnotil presvedčivý triumf asistent trénera Košíc Marcel Šimurda.

„Základom bolo, že sme sa na Detvu zodpovedne pripravili. Dodržiavali sme taktiku, strelili sme rýchle góly a nepripustili sme nejakú blamáž. Sme veľmi radi, že sme sa ku trom bodom dopracovali takýmto spôsobom,“ pridal spokojným hlasom strelec dvoch gólov Petr Kafka.

Po hetriku okrem neho siahal aj Dávid Šoltés, ktorý skóroval na začiatkoch prvej i druhej tretiny. „Nebol to jednoduchý zápas, aj keď výsledok je presvedčivý. Veľmi nám pomohli tie rýchle góly, ktoré nás dostali do pohody a súpera otupili. V šatni sme si však vraveli, že na nich vyletíme a som rád, že to prinieslo úspech.“

Galéria k článku

Aj tréner Detvy Josef Turek potvrdil, že vymaľované bolo už po prvej tretine.

Rozhodli prvé tri minúty zápasy. Začiatok stretnutia sme vôbec nezachytili. Úvod zápasu a oslabenia, v ktorých sme dostali tri góly, rozhodli dnešný zápas,“ dodal so sklamaním v hlase český tréner tímu spod Poľany.

Najbližší zápas odohrajú košickí hokejisti už v nedeľu, keď privítajú v Steel aréne maďarského nováčika z Miškovca.

Tipsport liga, 13. kolo:

HC Košice - HC 07 Orin Detva 7:1 (4:1, 2:0, 1:0)

Góly: Góly: 3. Šoltés (Dudáš, Spilar), 3. Žitný (Krajňák, Koch), 7. Kafka (Netík, Pulli), 15. Kafka (Pulli, Netík), 21. Šoltés (Brophey, Nagy), 37. Nagy (Brophey, Haščák), 45. Brophey (Haščák, Nagy) - 17. Ďaloga (Surový). Rozhodovali: Stano, Nikolič - Gegáň, Frimmel, vylúčení: 2:6 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 3137 divákov. Zmeny: 3. Riečický (Det.) namiesto Petríka.

HC Košice: Habal - Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, Lenďák - Haščák, Brophey, Nagy - Netík, Suja, Kafka - Spilar, Galamboš, Šoltés - Hričina, Krajňák, Žitný - Klíma

HC 07 Detva: Petrík (3. Riečický) - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Hraško, F. Fekiač, Sládok, Hedera, Šimon - Ščurko, Murček, Puliš - Jakuceňa, Magogin, Žilka - Ďaloga, Král, M. Surový - Tibenský, Valent, Matúš Chovan

Autor: KOŠICE ONLINE