Oceliari získali skalp Vladivostoku, gólovo úradovali Haščák so Skokanom

KošiceŠport

Na svoj prvý prípravný zápas čakali hokejisti HC Košice dlhšie, než ostatní účastníci Tipsport ligy. Možno aj preto vybehli do súboja Memoriálu Zbyňka Kusého v Pardubiciach s obrovskou chuťou. A tú nepokazil ani úvodný gól Alexandra Ugolnikova z desiatej minúty.

Foto
brankár Andrej Košarišťan bez masky / KOŠICE ONLINE

Potom sa totiž ujal režisérskej taktovky Marcel Haščák. Tridsaťdvaročný popradský odchovanec počastoval fínskeho brankára Juha Olkinuoru hetrikom a na dôvažok pridal ešte gól v doplnkovej sérii samostatných nájazdov.

„Bol to náš prvý zápas a všetci sme sa už veľmi tešili. Napokon to bola slušná dráma, ale zvládli sme to. Vypracovali sme si náskok, no Vladivostok ukázal kvalitu. Teší ma, že si v rámci päťky rozumieme od úvodu a dúfam, že to pôjde takto aj ďalej. Aj keď napodobniť takýto výkon nebude jednoduché,“ pousmial sa Marcel Haščák, ktorý vyzdvihol efektívne presilové hry, ale aj obetavosť v zadných radoch. „Chlapci zblokovali obrovské množstvo striel a podržal nás aj brankár Košarišťan.“

Streliť v prvom zápase sezóny štyri góly, tak to musí potešiť každého útočníka. Tajomstvo silného štartu sa však neskrýva v nových hokejkách, či nejakej zmene rituálov. „Hokejky sú rovnaké, len teraz to hráme trochu viac cez moju stranu a to mi vyhovuje,“ zamyslel sa Haščák, podľa ktorého má košická hra po príchode trénera Petra Draisaitla hlavu i pätu. „Od prvého tréningu sa venujeme systému, ktorý nám v minulej sezóne absolútne chýbal. Tréneri to pilujú a verím, že to bude ešte lepšie. V závere zápasu nám to totiž ušlo.“

V tieni veľkého Haščákovho gólu tak trochu zanikol ďalší vydarený výkon. Hneď z dvoch gólov sa totiž proti účastníkovi KHL tešil aj novopečený kapitán „oceliarov“ Dávid Skokan.

„Nepamätám si, že by som niekedy skóroval dvakrát hneď v prvom zápase sezóny,“ potešil sa Skokan. „Chytili sme sa prvou presilovkou. Potom sme hrali veľmi obetavo a „Košo“ výborne chytal. Ak chcete uspieť proti takému súperovi, tak to chce výbornú prácu dvadsiatich hráčov. Ukázali sme charakter a je na čom stavať.“

Galéria k článku

Spomínaný charakter sa ukázal predovšetkým obetavým hádzaním sa do striel. Toľko striel, čo zblokovali Košičania v súboji proti Vladivostoku, nezblokovali v minulej sezóne za niekoľko zápasov.

„Takto sa tento tím budoval. Základom bol charakter a každý hráč prijal svoju úlohu. To sa ukázalo aj na ľade. Musíme však ostať pokorní a pripraviť sa na ďalší zápas. Bude to fyzicky náročné, ale druhý zápas by už mal byť určite lepší ako bol ten prvý. Po ťažkých tréningoch potrebujeme nabrať zápasové tempo, pretože teraz si to všetko iba sadá,“ upozornil Dávid Skokan.

Košičania uspeli aj v sérii doplnkových nájazdov a pred štvrtkovým súbojom proti Znojmu tak majú v tabuľke štyri body. Šanca na finále je teda veľmi reálna.

Pred turnajom sme si povedali, že budeme myslieť od zápasu k zápasu a skúsiť uhrať dobrý výsledok. Verím, že to zvládneme aj proti Znojmu a zahráme si finále,“ zakončil Marcel Haščák.

  HC Košice - Admiral Vladivostok 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Góly: 14. Haščák (Chovan, Koch), 19. Haščák (Chovan, Majdan), 29. Skokan (Haščák, Chovan), 33a. Haščák (Belluš), 49. Skokan (Slovák) – 10. Ugolnikov (Ibatullin), 41. BAKOŠ (Lalonde), 50. Ibatullin (Ugolnikov, Strelcov), 55. Lomako (Ugolnikov)

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre