Oilers zdolali Blues v samostatných nájazdoch, rozhodol McDavid

SvetŠport

Blues viedli po I. tretine 2:0.

Hokejisti Edmontonu Oilers zvíťazili nad hráčmi St. Louis Blues 3:2 po samostatných nájazdoch v stredajšom stretnutí zámorskej NHL. Blues viedli po úvodnej tretine 2:0 gólmi Ivana Barbašova a Braydena Schenna. Oilers však v 25. min znížili zásluhou Ryana Nugenta-Hopkinsa na 1:2 z ich pohľadu a 55 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal švédsky obranca Oscar Klefbom. Duel dospel až do samostatných nájazdov. V nich sa opäť ujali vedenia "bluesmani", skóroval Tyler Bozak. Nugent-Hopkins však vyrovnal a po neúspešných pokusoch Vladimira Tarasenka s Braydenom Schennom rozhodol Connor McDavid. Pre mladého kapitána Edmontonu to bol piaty rozhodujúci nájazd v kariére. „Akonáhle uplynie 60 minút, sme tímom s veľkým sebavedomím. Už v predĺžení sme sa cítili dobre, nakoniec sme to rozhodli v nájazdoch," uviedol McDavid.

Edmonton triumfoval v štvrtom zápase z ostatných piatich. Brankár Cam Talbot prispel k víťazstvu 28 úspešnými zákrokmi. Stal sa piatym gólmanom v klubovej histórii, ktorý vychytal 100 triumfov. „Spoluhráči toho dnes pre mňa spravili naozaj veľa. Veľké tímové víťazstvo," uviedol Talbot. Merania síl sa zúčastnili aj dve legendy tohto športu, Wayne Gretzky a Curtis Joseph. Gretzky hral v kariére za oba kluby, v rokoch 1979 až 1987 za Oilers a časť sezóny 1995/1996 strávil ako hráč St. Louis.

Connor McDavid (97) z Edmontonu Oilers strieľa víťazný gól Jakeovi Allenovi zo St. Louis / TASR / AP

Blues naopak prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich. Tiež sa im po štvrtýkrát v ročníku stalo, že napriek dvojgólovému vedeniu odišli zo zápasu bez dvoch bodov. „Prestali sme hrať a keď sa vám to stane, zápas je už v rukách súpera," povedal k prehre s Oilers kouč St. Louis Craig Berube. Brankár Jake Allen zneškodnil 34 striel súpera.

Vo zvyšných dvoch zápasoch stredajšieho programu sa radovali z víťazstiev domáce tímy. Anaheim Ducks zdolal na vlastnom ľade Chicago Blackhawks 4:2 a San Jose Sharks triumfovalo nad Carolinou Hurricanes presvedčivo 5:1. Najväčší podiel na úspechu "žralokov" mali Švajčiar Timo Meier s bilanciou 2+1 a Kanaďan Joe Thornton s troma asistenciami.