Olympia získala piaty Slovenský pohár, stačilo vyhrať jeden zápas

KošiceŠport

Držiteľkami v poradí piateho klubového titulu v Slovenskom pohári vo vodnom póle žien sa v sobotu popoludní na bratislavských Pasienkoch stali hráčky ŠK Olympia Košice, ktoré porazili v zaujímavom a napínavom stretnutí domácu Sláviu UK Bratislava dvojgólovým rozdielom 11:9.

Foto
Tím Olympie s víťaznou trofejou / foto Olympia

V úvodnej časti hry padlo spolu šesť gólov, obidva tímy sa striedali vo vedení ale na konci úvodných ôsmich minút svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 3:3. Olympia po góle Garančovskej išla do vedenia, ale domáce vodné pólistky po presných zásahoch Kačkovej a Kissovej otočili výsledok vo svoj prospech na 2:1. Z vedenia sa však dlho netešili, pretože následne Dubná vyrovnala na 2:2 a necelé dve minúty pred koncom Kurucová poslala znova Olympiu do vedenia na 3:2. 93 sekúnd pred klaksónom Majláthová vyrovnala na remízových 3:3. Aj v druhej štvrtine sa veľa plávalo, padlo sedem gólov a ani jeden tím nevyhrával o viac ako o jeden gól. Po presilovkovom góle Strompovej Slávia UK prehrávala 3:4, no Kissová hneď na to vyrovnala na 4:4.Košičanky išli zasa do vedenia, keď ponúknutú výhodu presilovej hry dokázala na gól pretaviť Bernal Villa a bolo to 4:5. Potom prišli chvíle zvereniek trénera Pavla Mihalkoviča, najprv v presilovke vyrovnala Pecková na 5:5 a potom bola úspešná aj Kiernoszová, ktorej dobre umiestnená strela znamenala vedenie Slávie UK 6:5. Kapitánka Olympie Kurucová vyrovnala na 6:6, ale posledné slovo v závere prvého polčasu mala 40 sekúnd pred koncom Gajárková a tak domáce hráčky vyhrávali po prvom polčase tesne 7:6. Pokiaľ v prvom polčase Slávia dala celkovo sedem gólov, v tom druhom sa jej vodným pólistkám podarilo gólovo sa presadiť len vo dvoch prípadoch.V tretej štvrtine sa zverenkám reprezentačného trénera žien Slovenska Szabolcsa Eschwiga-Hajtsa podarilo výsledok po dvoch góloch Dubnej otočiť vo svoj prospech a Olympia viedla 8:7.Na to reagovala ďalšou peknou umiestnenou gólovou strelou Kiernoszová a vyrovnala na 8:8, lenže spokojnejšie po troch štvrtinách boli tentoraz východniarky, ktoré 109 sekúnd pred koncom po góle Bernal Villa vyhrávali 9:8. O všetkom sa rozhodlo v posledných ôsmich minútach keď sa Olympii podarilo po prvý raz v zápase dostať do vedenia o viac ako jeden gól, Strompová skórovala na 10:8 a 11-ty gó pridala výborne hrajúca Dubná - 11:8.38 sekúnd pred koncom ešte využila presilovku na gól Kissová, ale na viac už domácim dievčatám čas nezostal a tak sa po piaty raz v klubovej histórii zo zisku Slovenského pohára radovali hráčky ŠK Olympia Košice po výhre o dva góly 11:9.

Slávia UK Bratislava vs ŠK Olympia Košice 9:11 ( 3:3, 4:3, 1:3, 1:2 )

Góly: Kissová 3, Kiernoszová 2, Kačková, Pecková, Majláthová a Gajárková po 1 - Dubná 3, Kurucová, Telipko, Maya Bernal Villa po 2, Garančovská a Strompová po 1

Zostavy oboch tímov:

SLÁVIA UK BRATISLAVA:

1 Stehlíková, 2 Kováčiková, 3 Majdová, 4 Meryová, 5 Junasová, 6 Kačková, 7 Pecková, 8 Kiernoszová, 9 Ličková, 10 Gajárková, 11 Majláthová, 12 Kissová, 13 Šandriková, 14 Maďariová

ZOSTAVA ŠK OLYMPIA KOŠICE:

1 Anderson, 2 Krivdová, 3 Kurucová, 4 Garančovská, 5 Villa, 6 Strompová, 7 Misiura, 8 Dubná, 9 Farkašová, 10 Telipko, 11 Wiechec, 12 Šepeľová

Súboj rozhodcovsky viedla dvojica Alexander Baláž a Rôbert Prelovský a delegátom bol Ján Bohát.

Tréner Slávie UK Bratislava Pavol MIHALKOVIČ: ,,Naša kondičná pripravenosť je ovplyvnená tým, aké máme podmienky resp. ako máme zložené družstvo, nie všetky dievčatá boli pripravené na 100 percent a bolo to v zápase vidieť, že ku koncu sme ,,trošku odchádzali." Chlieb sa lámal za stavu 7:6 v náš prospech, keď sme nepremenili tri čisté šance a pokiaľ by sme v nich boli úspešní a už by sme vyhrávali o dva góly, tak si myslím, že to mohlo dopadnúť aj inak. Káder máme na to, aby sme košickú Olympiu dokázali poraziť, ale to sa v jednom danom momente všetko ,,musí stretnúť", pričom toto bol zápas naozaj o drobnostiach, keď my sme šance nepremenili a ku koncu sme nestačili zachytávať kontry."

Tréner ŠK Olympia Košice Szabolcs Eschwig-Hajts: ,,Bol to veľmi pekný zápas. Páčil sa mi prístup mojich hráčok, hrali sme disciplinovane a aj preto sme tento duel vyhrali.Pochválim pekné individuálne výkony, ale vyzdvihnem dobrú a obetavú prácu celého kolektívu. Po dlhej dobe som celkom spokojný s predvedenou hrou.Aj keď sme prehrávali v zápase o gól, ja som veril dievčatám, že to nakoniec zvládnu. Opakujem, hrali sme disciplinovane a vedel som, že na strane domáceho tímu môže nastať nervozita a v závere sme mohli vyhrať aj vyšším gólovým rozdielom, ale chcel som dať priestor aj ďalším hráčkam. Piaty titul nás teší a pracujeme ďalej a tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Kapitánka Janka Kurucová: ,,Tento zápas pokladám za jeden z náročnejších, ktoré sme odohrali v rámci Slovenského pohára, alebo našej ligy, myslím si, že od začiatku to bol veľmi vyrovnaný duel, ktorý sa naťahoval do tretej štvrtiny, pričom sme sa so súperkami striedali vo vedení, ale našou disciplínou v obrane sa nám to podarilo v ďalšom priebehu zlomiť. Súperky začali odstreľovať a boli menej disciplinované ako sme boli my. Dokázali sme plávať do kontier a tam sme mali podľa mňa predsa len viac naplávané a viac natrénované.Dobre sme plnili taktické pokyny a nerobili sme zbrklé, či unáhlené rozhodnutia.Myslím si, že aj napriek tejto výhre je v našej hre ešte čo vylepšovať, pretože urobili sme pár chýb, ktoré treba do budúcna eliminovať. Našťastie sme za ne nemuseli pykať, keďže sme mali v iných častiach hry. Pre mňa je to krásny predčasný darček k pondelkovým narodeninám a som veľmi rada,že sa nám znova podarilo získať túto peknú trofej a odniesť si ho domov!"
Tamara Dubná: ,,Bol to vyrovnaný zápas, ale aj keď sa stalo, že sme tesne prehrávali, nevzdávali sme sa, ba naopak, ešte sme viac zapli a nakoniec sa teším z výhry a z piateho klubového titulu v Slovenskom pohári vo vodnom póle žien. Bol to jeden dobrý kolektívny výkon. Súperky sa na nás pripravovali, ale vedeli sme, že sme favoritom v tomto zápase a nakoniec sme to aj vo vode dokázali. Pre mňa je to veľmi pekný úspech s cenným víťazstvom nad Sláviou UK Bratislava a bol to najvyrovnanejší zápas, ktorý sme s ňou zatiaľ odohrali. Navyše sme vyhrali v ich bazéne, čo nie je vôbec ľahké."
Dina Telipko: ,,Mám dobrý pocit z toho zápasu, pretože sme vyhrali a nakoniec to bol veľmi vyrovnaný zápas. Súperky sú dobré hráčky, šikovné, ale my sme boli trošku viac pripravené kondične, keďže sme sa na zápas pripravovali zodpovedne a nič sme nepodcenili. Mali sme dobrú taktiku a tréner nás na zápas výborne pripravil, Objavili sa aj chyby, ale dobrým kolektívnym výkonom sme to zvládli.Pre mňa je to pekné víťazstvo a cením si to, pretože som ho vyhrala už ako Slovenka. Naozaj je to veľmi pekný pocit."