Organizátori Art Film Festu Košice zverejnili dátum aj nové logo

KošiceKultúra

Pripravovaný ročník ponúkne výber toho najvýznamnejšieho, čo ponúka súčasná kinematografia.

Metropola východu v júni opäť ožije Medzinárodným filmovým festivalom Art Film Fest Košice. 27. ročník najväčšieho slovenského filmového podujatia sa tento rok uskutoční od 14. do 22. júna. Organizátori pri príležitosti aktuálneho ročníka predstavili verejnosti aj nové logo. Trojuholník smerujúci na východ vystriedal výrazný červený kruh.

Foto
Nové logo / Art Film Fest Košice

„Predchádzajúce logo komunikovalo okrem iného aj sťahovanie festivalu na jeho nové pôsobisko. Veríme, že po troch  ročníkoch sa Art Film Fest v Košiciach úspešne udomácnil, preto sme sa rozhodli novým logom uzatvoriť tento proces a vstúpiť do novej éry. Nový logotyp je logickým vývojom konceptu, ktorý vychádza zo symbolov na prehrávacom zariadení - play, pause, forward, stop a record. Červený kruh symbolizuje ukladanie filmových zážitkov a celkovej atmosféry festivalu priamo do myslí a sŕdc jeho divákov a fanúšikov. Zároveň pre nás plní viaceré funkcie, jednou z nich je aj bodka za poradovým číslom ročníka festivalu,“ vysvetlil umelecký riaditeľ Art Film Fest Košice Peter Nágel. Návrh loga a celej vizuálnej identity Art Film Festu pripravilo kreatívne štúdio CODES Creative. Pripravovaný ročník zároveň ponúkne aj výber toho najvýznamnejšieho, čo ponúka súčasná kinematografia.

Art Film Fest je jedným z najdlhšie fungujúcich domácich filmových podujatí. Na Slovensko každoročne prináša stovky kvalitných filmov a množstvo sprievodných akcií. V roku 2018 sa premietlo viac ako dvesto celovečerných a krátkometrážnych filmov. Návštevníci si mohli užiť aj množstvo diskusií, výstav či koncertov, ale aj stretnutia a rozhovory s desiatkami slovenských a zahraničných filmových hviezd. Ostatný ročník navštívilo viac ako dvadsaťtisíc účastníkov.

 

Autor: KOŠICE ONLINE

 

Komentáre