Pánik skóroval pri výprasku Arizony v Chicagu

SvetŠport

Černák úspešnejší ako Marinčin.

Slovenský hokejista Richard Pánik strelil gól, ale jeho Arizona prehrala 1:7 na ľade Chicaga v pondelkovom stretnutí NHL. Pánik otvoril skóre v 5. min, keď bekhendom dorazil za chrbát Coreyho Crawforda odrazený puk po vlastnej strele. Dosiahol dvanásty gól a 30. bod vo vrcholiacej sezóne. Pánik na ľade strávil 18:05 min a prezentoval sa dovedna tromi strelami na bránku a šiestimi "hitmi". Po 28-ročnom rodákovi z Martina boli strelecky úspešní už iba hráči Chicaga. Zažiaril najmä Brendan Perlini, ktorý si pripísal prvý hetrik v zámorskej profilige.Skompletizoval ho gólom štyri sekundy pred naplnením riadneho hracieho času.

Až dvaja slovenskí obrancovia boli v hre v súboji Toronta a Tampy Bay (2:6). Martin Marinčin na domácej a Erik Černák nebodovali, ale na konci mal dôvod na spokojnosť 21-ročný zadák Tampy Bay. Prezentoval sa piatimi strelami na bránku, jedným bodyčekom a dvoma plusovými bodmi. Marinčin raz vystrelil a pridal aj jeden "hit". Súboj lídra NHL s tretím tímom Východnej konferencie jasne vyznel pre Lightning. Hokejisti Tampy Bay už majú 110 bodov, potrebovali na to iba 70 zápasov. Len po siedmy raz v histórii sa stalo, že niektoré z mužstiev dosiahlo túto bodovú hodnotu s využitím 70 a menej stretnutí. Predtým sa to trikrát podarilo Montrealu Canadiens, dvakrát Bostonu Bruins a raz Detroitu Red Wings.

Na snímke uprostred slovenský útočník Arizony Richard Pánik oslavuje svoj gól so spoluhráčmi / TASR / AP

„Naša konzistentná výkonnosť je ohromujúca, ale nepotľapkávame sa za to po ramenách. Chceme si uchovať pozitívny obraz z dneška aj ďalších dobrých výkonov aj do play-off. Verím, že sa nám to podarí," povedal švédsky obranca Tampy Bay Victor Hedman. Jeho kolega Ryan McDonagh odohral 600. zápas v NHL a ozdobil ho dvoma asistenciami a troma plusovými bodmi.

V pondelok si v NHL zahral ešte jeden slovenský obranca Andrej Sekera a dočkal sa triumfu jeho Edmontonu nad New York Rangers 3:2 po predĺžení. Sekera strávil na ľade solídnu porciu minút (23:32 min) a prezentoval sa 1 strelou na bránku, 1 plusovým bodom a 4 zablokovanými pokusmi súperových hráčov. O víťazstve Edmontonu rozhodol v 35. sekunde predĺženia Leon Draisaitl po prihrávke Connora McDavida. Nemecký útočník Draisaitl je so 42 gólmi druhý najlepší strelec súťaže za Alexom Ovečkinom (46). Kanadský kapitán Oilers McDavid je zasa s 98 bodmi (34+64) druhý najproduktívnejší hráč spoločne s Patrrickom Kanom zo Chicaga. Na čele je 111-bodový Rus Nikita Kučerov (Tampa Bay).

NHL - výsledky:

New York Islanders - Columbus 2:0, Philadelphia - Ottawa 3:2, Toronto - Tampa Bay 2:6, Minnesota - San Jose 0:3, Chicago - Arizona 7:1 /PÁNIK za hostí 1+0/, Colorado - Carolina 0:3, Edmonton - New York Rangers 3:2 pp

Zdroj: TASR / SITA