Paul George a Kawhi Leonard smerujú do Los Angeles Clippers

SvetŠport

George by mal v Kalifornii pôsobiť do roku 2021. Leonard podpísal zmluvu do 2022.

„Paul George je jedným z najlepších hráčov nášho športu. Je to elitný strelec a tiež nezlomný obranca. Jeho všestrannosť povzbudzuje každý tím a keď príde možnosť získať hráča tohto kalibru, urobíte všetko potrebné, aby ste ho priviedli domov," prehlásil prezident Los Angeles Clippers Lawrence Frank.

Foto
Kawhi Leonard / TASR

Čerstvá posila Clippers George pôsobil v predošlom ročníku NBA v Oklahome City Thunder. V základnej časti si udržal priemer 28 bodov na zápas, čím sa dostal na druhú priečku strelcov tímu z Oklahomy a dominoval v počte získaných lôpt. Opačným smerom poslal finalista z roku 2012 Shaia Gilgeousa-Alexandra, Danila Gallinariho a päť výberov v prvých kolách draftu nováčikov (2021, 2022, 2023, 2024 a 2026).

Kawhi Leonard nečakane ukončil spoluprácu s Torontom Raptors, s ktorým sa ešte prednedávnom radoval z titulu šampióna NBA. Nová trojročná zmluva s Clippers mu zaistí takmer 110 miliónov amerických dolárov. „Toto je historická chvíľa pre našu organizáciu a fanúšikov. Sme vďační a poctení, že Kawhi Leonard sa rozhodol prísť domov a pripojiť sa k tímu Los Angeles Clippers. Je to platný hráč na oboch stranách palubovky a obrovský bojovník," vyjadril sa Frank na adresu 28-ročného najužitočnejšieho hráča finálovej série uplynulej sezóny. Rovnaký úspech dosiahol aj v roku 2014 v drese San Antonia Spurs.

Hráči Los Angeles Clippers sa v minulom ročníku prebojovali do play off. Hneď v prvom kole im však vystavil stopku neskorší finalista Golden State Warriors. Doterajšie maximum je pre Clippers účasť v konferenčnom semifinále. Značne posilnený káder, v ktorom zotrval aj najlepší náhradník uplynulej sezóny Lou Williams, by mohol prepisovať históriu kalifornského celku.     

 

Zdroj: SITA

Komentáre