Perišič bude rok hosťovať v Bayerne Mníchov

EurópaŠport

Chorvátsky futbalový reprezentant Ivan Perišič sa po hosťovaní môže z Interu Miláno presťahovať do Nemecka na dlhšiu dobu. Po skončení súčasnej dohody budú mať Bavori šancu získať vicemajstra sveta na riadny prestup.

Skúsený krídelník by mal byť náhradou za dlhoročné opory Francka Riberyho a Arjena Robbena, ktorí sa po sezóne lúčili s Bayernom. Niekdajší spoluhráč Milana Škriniara v Bundeslige pôsobil už v minulosti. V sezóne 2011-2012 obliekal dres Borussie Dortmund, v rokoch 2013-2015 nastupoval za VfL Wolfsburg.

Foto
Ivan Perišič / TASR

„Som šťastný, že sa po štyroch rokoch vraciam do Nemecka. Bayern je jeden z najväčších klubov v Európe. V novej sezóne sa sústredíme nielen na obhajobu bundesligového titulu, chceme bojovať o najvyššie méty aj v Lige majstrov," povedal 30-ročný Perišič.

 Spokojnosť netajil ani športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidžič. „Ivan má množstvo skúsenosti z náročných zápasov v chorvátskej reprezentácii i v európskych klubových súťažiach. Som presvedčený o tom, že bude okamžitou posilou, že rýchlo zapadne do mužstva a adaptuje sa v novom klube, veď už v Nemecku hral a pozná Nika Kovača." 

 

Zdroj: TASR

Komentáre