Piatok priniesol rekordných osem remíz, Slováci nebodovali

SvetŠport

V šiestich dueloch určilo víťaza predĺženie, dve stretnutia dospeli až do samostatných nájazdov.

V zámorskej hokejovej NHL sa v noci na piatok až osem zo štrnástich zápasov rozhodlo v predĺžení, resp. po nájazdovom rozstrele. Tímy tak vyrovnali rekord z rokov 2007 a 2015, keď sa rovnako osem zápasov v jediný deň skončilo remízou.

Hokejisti Washingtonu Capitals zvíťazili na domácom ľade nad Coloradom 4:3 po predĺžení a uštedrili Avalanche piatu prehru v sérii. Domácich podržal náhradný brankár Pheonix Copley, ktorý mal 34 úspešných zákrokov. Rozhodujúci gól strelil v predĺžení Jevgenij Kuznecov.

Hráči Philadelphie Flyers prišli o osemzápasovú víťaznú sériu, keď prehrali s Los Angeles Kings 2:3 po predĺžení a nájazdoch, v ktorých rozhodol Tyler Toffoli. Naopak, Chicago zvíťazilo v šiestom zápase za sebou, keď zdolalo Vancouver 4:3 po predĺžení.

Montreal s Tomášom Tatarom v zostave vyhral nad Winnipegom 5:2, slovenský útočník nebodoval. Na ľade strávil takmer 16 minút, pripísal si štyri strely a jednu "mínusku".

Ottawa zvíťazila nad Anaheimom 4:0, Christián Jaroš chýbal v zostave "senátorov". Richard Pánik odohral v zápase Arizony s Columbusom 15 a pol minúty, ale jeho tím prehral 2:4. Slovenský útočník mal na konte tri mínusové body.

Slovenský útočník Coyotes Richard Pánik (vpravo) a obranca Jackets Zach Werenski / TASR / AP

Sumáre

Buffalo - Carolina 5:6 po predĺžení (0:1, 2:1, 3:3 - 0:1)
Góly: 29. Rodrigues (Sheary, Ristolainen), 36. Pominville (Bogosian), 46. Skinner (Ristolainen, Pilut), 56. Scandella (S. Reinhart, Mittelstadt), 60. Skinner (S. Reinhart, Eichel) - 5. Faulk (Aho, Williams), 22. T. Teräväinen (Martinook, Svečnikov), 42. McKegg (T. Van Riemsdyk, De Haan), 52. B. McGinn (Martinook, Svečnikov), 55. Niederreiter (T. Teräväinen, Aho), 64. T. Teräväinen

Florida - Pittsburgh 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 6. Dadonov (Matheson, Brassard), 38. Sceviour (Barkov, Sheahan), 65. Matheson (Huberdeau, Barkov) - 34. McCann (Letang, Dumoulin), 49. M. Pettersson (Letang, Guentzel)

New Jersey - New York Islanders 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Rooney (Gabriel, Bratt) - 14. Barzal (Pulock, B. Nelson), rozhod. sam. nájazd: Josh Bailey

Philadelphia - Los Angeles 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 27. Couturier (Giroux, Provorov), 60. J. Voráček (Giroux, Gostisbehere) - 9. Wagner (Clifford, Walker), 33. Kempe (Leipsic, Toffoli), rozhod. sam. nájazd: Toffoli

Washington - Colorado 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 7. Burakovsky (Oshie, Niskanen), 29. Kuznecov (Ovečkin, Carlson), 41. Niskanen (J. Vrána, Kuznecov), 65. Kuznecov (Ovečkin) - 21. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 46. Rantanen (Landeskog), 58. C. Wilson (Calvert)

Detroit - Vegas 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)
Góly: 12. Nyquist (Abdelkader, D. Larkin), 45. Rasmussen (Nielsen, Green), 60. Vanek (Rasmussen, D. Larkin) - 23. Marchessault (W. Karlsson, C. Miller), 28. W. Karlsson (Paul Stastny, Schmidt), 31. Marchessault (R. Smith, Engelland), 52. McNabb

Montreal - Winnipeg 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Góly: 8. Drouin (Gallagher, Danault), 21. Drouin (Danault), 45. S. Weber (Drouin, Danault), 52. Danault (Gallagher, Mete), 55. Kotkaniemi (Danault, S. Weber) - 5. Scheifele (Connor, Chiarot), 60. B. Lemieux (Copp, Trouba)
Tomáš Tatar (Montreal) 15:56 min, -1, 2 trestné minúty, 4 strely na bránku, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera

Ottawa - Anaheim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 8. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 39. Duchene (Tierney, Chabot), 47. Mark Stone (Tierney, Ceci), 60. Duchene (Ceci)

Tampa Bay - St. Louis 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 65. B. Schenn (Parayko, Tarasenko)

Minnesota - Edmonton 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 43. J. Eriksson Ek (Zucker, Kunin) - 3. Nurse (McDavid, Kassian), 25. Rattie (Nugent-Hopkins), 46. Draisaitl (Chiasson, Nugent-Hopkins), 59. Kassian (McDavid)

Nashville - Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 18. C. Smith (Fiala, Y. Weber), 49. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen), 61. Johansen (Arvidsson, Josi) - 45. Heiskanen (Seguin, R. Polák), 50. Fedun (Cogliano, Dickinson)

Chicago - Vancouver 4:3 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 18. DeBrincat (D. Strome, P. Kane), 19. Saad (Anisimov, Seabrook), 35. DeBrincat (D. Strome, C. Murphy), 64. J. Toews (D. Strome) - 23. Biega (Boeser, Leivo), 25. Leivo (Virtanen, Ch. Tanev), 59. Pettersson (Stecher, Leivo)

Arizona - Columbus 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Góly: 25. Oesterle (Cousins, Fischer), 27. Garland (Oesterle) - 4. Sedlák (Hännikäinen), 18. D. Savard (J. Anderson, Jenner), 31. J. Anderson (S. Jones, Wennberg), 54. Jenner
Richard Pánik (Arizona) 15:25 min, -3, 3 "hity"

Calgary - San Jose 2:5 (1:3, 1:1, 0:1)
Góly: 5. Jankowski (Giordano, Brodie), 38. Brodie (D. Ryan, Neal) - 13. E. Kane (J. Thornton, Burns), 14. Burns, 15. Hertl (R. Šimek, Donskoi), 37. E. Kane (Donskoi, Hertl), 59. Hertl (E. Kane, Burns)

Zdroj: TASR / SITA