Po Hrstkovi na odchode z Tatrana aj ďalší český krídelník Číp

PrešovŠport

Tomáš Číp po skončení sezóny odíde z tímu úradujúceho majstra SR do rumunského Baia Mare.

Hádzanársky tím Tatran Prešov bude v nasledujúcej sezóne už bez dvojice českých krídelníkov. Už dávnejšie bol známy odchod Jakuba Hrstku (prestúpil do nemeckého Dessau-Rosslauer HV 06), teraz k nemu pribudol aj jeho reprezentačný kolega Tomáš Číp. Dvadsaťdeväťročný pravý krídelník sa dohodol na kontrakte s rumunským klubom Minaur Baia Mare.

Číp opúšťa Tatran po ôsmich sezónach strávených v zeleno-bielom drese, do ktorého prišiel v roku 2011 z českého HC Zubří. Prešovský klub ponúkol hráčovi predĺženie v súčasnosti platného kontraktu, k dohode napokon neprišlo.

Foto
Na snímke s loptou Tomáš Číp / TASR

„Po zvážení všetkých okolností bola Tomášovi ponúknutá ďalšia spolupráca, avšak jeho - z nášho pohľadu už v súčasnosti nadštandardné - finančné podmienky boli v danom momente 25 až 30 percent vyššie ako doteraz. Pre klub to nebolo akceptovateľné, a preto sme sa nedohodli. Číp sa rozhodol ísť do Rumunska, kde je všeobecne známa finančná nestabilita klubov. Jeho nový klub pritom nepôsobí ani v európskych pohárových súťažiach, zatiaľ čo Tatran je ich pravidelným a dlhoročným účastníkom. Jeho rozhodnutie však rešpektujeme a ďakujeme mu za odvedené služby," uviedol pre klubový web generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre